Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych lecących z lub do Wielkiej Brytanii

Ryanair wydał ostrzeżenie dotyczące lotów dla osób podróżujących do i z Wielkiej Brytanii, ponieważ silne wiatry mogą powodować opóźnienia.

Rzecznik taniej linii lotniczej powiedział: „Możliwe są pewne opóźnienia w lotach do i z Wielkiej Brytanii z powodu silnych wiatrów”.


„Dotknięci pasażerowie zostaną powiadomieni, a wszyscy podróżujący do i z Wielkiej Brytanii w czwartek, 21 września, powinni sprawdzić swoją aplikację Ryanair w poszukiwaniu aktualizacji lotów przed udaniem się na lotnisko”.

„Przykro nam z powodu wszelkich niedogodności spowodowanych tymi silnymi wiatrami, które są poza kontrolą Ryanair i dotyczą wszystkich linii lotniczych obsługujących loty do i z Wielkiej Brytanii w czwartek, 21 września”.

Linia lotnicza poinformowała, że wszyscy dotknięci pasażerowie zostaną powiadomieni, a inni podróżujący powinni sprawdzić aplikację Ryanair w poszukiwaniu aktualizacji.

Chociaż na czwartek nie ma obecnie ostrzeżeń pogodowych Met Office, Brytyjczycy mieli do czynienia z intensywnymi opadami deszczu i wiatrem w środę wieczorem.


Prezenter i meteorolog Aidan McGivern powiedział: „Pas deszczu przeminie przed początkiem czwartku, a następnie pojawią się słoneczne przerwy i przelotne opady, z niskim ciśnieniem nigdy niezbyt daleko od Wielkiej Brytanii. W miarę zbliżania się weekendu spodziewane są chłodniejsze warunki oraz chłodne noce”.

Warunki pogodowe spowodowały problemy dla kilku linii lotniczych, z TUI wydającym ostrzeżenie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi w zeszłym tygodniu.

Firma wakacyjna stwierdziła, że „aktywnie monitoruje warunki pogodowe” we wszystkich odwiedzanych przez siebie miejscach.


Ostrzeżenie to nastąpiło po niezwykłych warunkach pogodowych w kilku głównych miejscach docelowych, takich jak Grecja i Hiszpania tego lata.

Eksperci zwracają uwagę, że zmiany klimatyczne mogą oznaczać, że główne miejsca wakacyjne będą dotknięte przez wiele lat.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni upewnić się, że mają ubezpieczenie turystyczne podczas rezerwacji wakacji i sprawdzić warunki pogodowe przed wyjazdem.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski bank oferuje 200 funtów za zmianę konta
 Czytaj następny artykuł:
Dodatek 300 GBP. Pełna lista świadczeń, które nie kwalifikują do otrzymania dotacji