Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych unikających płacenia za bagaż podręczny

Ryanair wydał ostrzeżenie, że może zacząć pobierać opłaty od klientów, którzy używają podstępnych tricków bagażowych, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Konto linii lotniczej na Twitterze sugerowało, że pasażerowie mogą zostać obciążeni opłatą, jeśli spróbują ukryć swoje rzeczy w ubraniu.


Tricki pozwalające uniknąć wysokich opłat za bagaż podręczny stają się coraz bardziej popularne wśród osób podróżujących z Wielkiej Brytanii i nie tylko.

Jak wiele osób doskonale wie w cenie biletu Value, pasażer może wziąć na pokład samolotu Ryanair tylko jeden nieduży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x20x25 cm, który powinien się zmieścić pod siedzeniem.

Za kolejny bagaż 10 kg należy wnieść dodatkową opłatę, dlatego w Internecie ludzie udostępniają coraz nowsze sposoby, aby nie płacić za bagaż i wnieść na pokład samolotu jak najwięcej rzeczy.

Sztuczki te obejmują, wyjęcie wypełnienia z poduszki pod szyję i zastąpienie jej ubraniami lub wypełnienie normalnej poduszki dodatkowymi ubraniami.


Niektórzy stosują też noszenie wielu warstw ubrań podczas lotu, czy też wkładanie ubran do torby ze sklepu wolnocłowego.

Publikując informacje o rosnącej popularności tych hacków podróżniczych, Ryanair żartobliwie napisał, że zacznie pobierać opłaty od klientów, którzy próbowali ukryć rzeczy w rękawach.

Na Twitterze linia lotnicza opublikowała zdjęcie fińskiego zdobywcy drugiego miejsca w Eurowizji, Käärijä śpiewającego piosenkę „Cha Cha Cha”, ubranego w zielony top z ogromnymi bufiastymi rękawami, podczas występu na finale w Liverpoolu.

Podpis nad zdjęciem brzmiał: „Jeśli masz 8 par spodni w tych rękawach, cha, cha, cha, cha, zostaniesz obciążony opłatą”.


Nie wiadomo czy ten żartobliwy wpis był faktycznie żartem, bo linie lotnicze już wcześniej przedstawiały propozycje w postaci żartu, a potem okazało się, że zostanie ona wdrożona w życie.

Nawet jeśli to tylko żart, nie wszyscy widzieli zabawną stronę. Jedna osoba skomentowała: „Nawet nie jest to zabawne, wasze opłaty są powodem, dla którego ludzie nienawidzą waszej linii lotniczej”.

Ryanair słynie z publikowania różnych żartów, a nawet z naśmiewania się z podróżnych w mediach społecznościowych.

Zobacz też:


Na początku tego miesiąca zespół Ryanaira ds. mediów społecznościowych, żartował również o wprowadzeniu opłat dla klientów, którzy chcieli skorzystać z toalety na pokładzie jego samolotów.

Film TikTok wywołał oburzenie, a wielu klientów uwierzyło, że opłaty będą prawdziwe.

Linia lotnicza opublikowała również bezczelną odpowiedź dla pasażera, który skarżył się, że zapłacił za miejsce przy oknie, ale nie miał okna.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Setki tysięcy rodzin wciąż nie odebrało do 2000 funtów darmowej gotówki na opiekę nad dziećmi. Jak się ubiegać?
 Czytaj następny artykuł:
Limit cen energii w Wielkiej Brytanii obniżony o 1206 GBP. Jak to wpłynie na rachunki?