Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair i easyJet ostrzegają przed odwołaniami i opóźnieniami lotów

Dwie tanie linie lotnicze świadczące usługi w Wielkiej Brytanii ostrzegły przed poważnymi opóźnieniami i możliwymi odwołaniami lotów dla osób udających się do Francji.

Zarówno Ryanair, jak i easyJet poinformowały pasażerów, aby przygotowali się na możliwe problemy podczas podróży do Francji z powodu strajku narodowego we w tym kraju, który trwa od poniedziałku 20 marca.


Obie linie lotnicze wydały oświadczenia w związku z trwającymi protestami spowodowanymi podwyższeniem wieku emerytalnego z 62 do 64 lat.

W zeszłym tygodniu policja w Paryżu starła się z protestującymi w sprawie reformy, która wywołała dwumiesięczną gorącą debatę polityczną i strajki.

easyJet ostrzegł pasażerów udających się do Francji, aby regularnie sprawdzali swoje loty.

W oświadczeniu podano: „Pracownicy kontroli ruchu lotniczego przyłączają się do akcji strajkowej i dlatego, podobnie jak w przypadku innych linii lotniczych, może to mieć wpływ na nasze loty do i z francuskich lotnisk, a także loty we francuskiej przestrzeni powietrznej”.


„Spodziewamy się, że w związku z akcją protestacyjną wystąpią opóźnienia i pewne zakłócenia, dlatego radzimy wszystkim klientom, aby sprawdzili status swojego lotu w naszym systemie śledzenia lotów w naszej aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej”.

„Prosimy również pamiętać, że strajk może mieć wpływ na usługi transportu publicznego. Zalecamy wszystkim klientom, aby przeznaczyli dużo dodatkowego czasu na dotarcie na lotnisko i rozważyli alternatywne opcje transportu, jeśli to możliwe”.

EasyJet stoi również w obliczu trzydniowego strajku personelu pokładowego w Portugalii na początku kwietnia w związku z kosztami utrzymania.

Pracownicy planują strajkować między 1 a 3 kwietnia w sporze o płace i warunki pracy.


Ryanair natomiast ostrzegł pasażerów, że z powodu strajku mogą wystąpić odwołania lotów.

W oświadczeniu dodano: „Wszyscy pasażerowie, których to dotyczy, zostaną powiadomieni tak szybko, jak to możliwe”.

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane strajkiem kontroli lotów we Francji, który jest całkowicie poza kontrolą Ryanaira” - dodano.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Supermarket Morrisons wprowadza ogromne zmiany cen. Potaniało aż 460 produktów
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące rodzin ma zaledwie dzień, aby ubiegać się o 125 funtów dodatku w UK