Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair zarabiał 2 mln GBP dziennie i sprzedał 93% swoich miejsc pod koniec 2022 roku

W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2022 r. w których przewoźnicy zazwyczaj walczą o zarabianie pieniędzy, Ryanair odnotował zyski w wysokości 2 milionów funtów dziennie.

Tania linia lotnicza z siedzibą w Dublinie osiągnęła zysk netto w wysokości 211 mln euro (185 mln funtów) w okresie od października do grudnia ubiegłego roku, sprzedając 93 procent swoich miejsc.


Większość przewoźników traci zimą pieniądze, ale Ryanair zarobił średnio prawie 5 funtów na każdym z 38,4 miliona pasażerów.

Największa tania linia lotnicza w Europie szybko się rozwija, gdy świat wychodzi z najgorszej pandemii koronawirusa.

Obecnie posiada 40 proc. rynku we Włoszech, 38 proc. w Polsce i 58 proc. w rodzimym kraju, Irlandii.

Michael O'Leary, dyrektor generalny Ryanair Group, powiedział: „Nasz zespół ds. tras negocjuje z partnerami umowy dotyczące przywrócenia ruchu na lotniskach, podczas gdy konkurenci walczą o odzyskanie przepustowości, która tej zimy spadła nawet o 20 procent i zmagają się z rosnącymi kosztami”.


„Wraz z powracającymi turystami z Azji i silnym dolarem amerykańskim zachęcającym Amerykanów do odkrywania Europy, obserwujemy duży popyt na loty wielkanocne i lato 2023 r.”.

Jak dodał, sprzedaż biletów w Wielkiej Brytanii była duża, bo: „Ludzie chcą uciec od tych wszystkich złych wiadomości i skorzystać trochę ze słońca”.

Linia lotnicza ma teraz 84 samoloty Boeing 737 Max, które przewożą o ośmiu pasażerów więcej niż główna wersja 737-800 i spalają znacznie mniej paliwa.

Liczby zostały ogłoszone zaledwie 50 godzin po tym, jak regionalna linia lotnicza w Wielkiej Brytanii Flybe, ogłosiła upadłość.


Wszystkie loty zostały uziemione, a prawie 300 pracowników straciło pracę.

Ryanair zapowiedział, że zaoferuje pracę pilotom, personelowi pokładowemu, inżynierom i specjalistom IT z Flybe.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Aldi wprowadza duże zmiany we wszystkich 990 sklepach w UK. Zakupy warte 10 GBP kupisz za 3,30 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Ciało zaginionego 17-latka z UK, znalezione cztery miesiące po jego zniknięciu