Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tą sprawą żyje cała Wielka Brytania. Wystarczyło 25 minut, aby matka 2 dzieci zniknęła bez śladu

W Wielkiej Brytanii już od tygodnia trwają poszukiwania zaginionej kobiety.

Mama dwójki dzieci była ostatnio widziana w piątek rano (27 stycznia) około 9:20 nad rzeką Wyre w St Michael's on Wyre w hrabstwie Lancashire.


45-letnia Nicola Bulley wyszła jak zwykle rano ze swoim psem na spacer i zniknęła.

Tego dnia kobieta odwiozła swoje córki (dziewięcioletnią i sześcioletnią) do pobliskiej szkoły podstawowej, a później wyszła z psem na spacer w okolicy, którą przemierzała niemal każdego dnia.


Jej telefon został znaleziony na pobliskiej ławce w parku, wciąż podłączony do rozmowy służbowej, powiedzieli funkcjonariusze.

Na ławce znaleziono również szelki i smycz dla jej psa Springer spaniela. Zwierzę biegało w pobliżu. Ślad po 45-latce zaginął.

Policja, apelując do świadków, którzy mogli ją ostatnio widzieć, opublikowała dzisiaj kilka kluczowych momentów, które ich zdaniem mogą pomóc.

Harmonogram wydarzeń dotyczących ostatnich ruchów Nicoli Bulley

Piątek, 27 stycznia

8.43 – Nicola szła ścieżką nad rzeką Wyre, po odwiezieniu dzieci do szkoły

8:50 (w przybliżeniu) – Osoba wyprowadzająca psy – ktoś, kto zna Nicolę – zobaczyła ją spacerującą ze swoim psem. Ich dwa psy miały ze sobą krótką interakcję, zanim świadek opuścił pole ścieżką.

08:53 – Nicola wysłała e-mail do swojego szefa

9:01 – Zalogowała się do rozmowy w aplikacji Teams

9:10 (w przybliżeniu) – Świadek – ktoś, kto zna Nicolę – widział ją na górnym polu spacerującą z psem Willow. Obecnie trwają prace mające na celu dokładne ustalenie, która to była godzina.


9:30 — Rozmowa w usłudze Teams zakończyła się, ale Nicola pozostała zalogowana

9:35 (w przybliżeniu) – telefon komórkowy Nicoli i Willow zostały znalezione na ławce nad rzeką przez innego spacerowicza.

10:15 – Zgłoszono jej zaginięcie po tym, jak spacerowicz znalazł jej rzeczy i psa przy lokalnej rzece.

Jak wynika z harmonogramu opublikowanego przez policje od czasu, gdy ktoś ostatnio widział kobietę, do czasu znalezienia jej telefonu minęło około 25 minut.

Dlatego policja apeluje o zgłoszenie się osób, które w tym czasie były w pobliżu i coś zauważyły.

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania z udziałem dronów, psów tropiących, wyspecjalizowanych nurków i policyjnego helikoptera nie przyniosły żadnych wskazówek, przez co jej rodzice obawiają się najgorszego, zwłaszcza że nie ma dowodów na to, że Nicola wpadła do rzeki.


Jej rodzice, 73-letni Ernest i 72-letnia Dot, powiedzieli, że słyszeli, jak ich wnuki „szlochają” po tym, jak im powiedziano, że „mama zaginęła”.

Powiedzieli Daily Mirror, że podczas ostatniej rozmowy ich córka była w dobrym nastroju – i że jej zniknięcie było całkowicie nie na miejscu.


Wcześniej mąż 45-latki powiedział w rozmowie z mediami, że jego rodzina przeżywa piekło.

„To wszystko wydaje się nierealne. Musimy ją znaleźć. W domu czekają na nią dwie małe córki, które potrzebują mamy” - dodał.

Zobacz też:


Nadinspektor Sally Riley z Lancashire Police powiedziała w ostatnim oświadczeniu: „Wiemy, że zaginięcie Nicoli wywołało wiele obaw w lokalnej społeczności, a także oczywiście jest okropnym czasem dla jej rodziny”.

„Ciągle traktujemy to jako dochodzenie w sprawie zaginionej osoby i w tej chwili nic nie wskazuje na udział osób trzecich w zniknięciu Nicoli”.

„Rozumiem, że istnieją pytania bez odpowiedzi na temat tego, co stało się z Nicolą, ale apeluję do ludzi, aby nie spekulowali ani nie rozpowszechniali fałszywych plotek. Będziemy udostępniać aktualizacje, kiedy tylko będzie to możliwe, ale musimy być rzeczowi”.

„Rodzina Nicoli jest na bieżąco informowana o wydarzeniach i jest wspierana przez funkcjonariuszy” - dodała.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy mieszkający w Polsce mogą otrzymać 600 GBP dodatku na ogrzewanie domu
 Czytaj następny artykuł:
Interwencja uzbrojonej policji w Erdington. Aresztowano pięć nastolatek