Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair wydaje ważne ostrzeżenie dla pasażerów planujących loty latem

Ryanair ostrzegł, że w okresie letnim mogą wystąpić znaczne opóźnienia lotów i utrudnienia w całej Europie.

Irlandzkie linie lotnicze nazwały to „poważnym wyzwaniem” i ostrzegają pasażerów, aby byli przygotowani.


Informacja pojawiła się po tym, jak europejski organ zarządzania ruchem lotniczym Eurocontrol ostrzegł przed ryzykiem „poważnych” opóźnień lotów tego lata z powodu problemów kontroli ruchu lotniczego.

Eurocontrol zasugerował: „Rok 2023 będzie rokiem przełomowym dla sieci, wymagającym od wszystkich podmiotów dołożenia wszelkich starań, aby zminimalizować opóźnienia w kontekście bieżących problemów z przestrzenią powietrzną wywołanych wojną na Ukrainie, dodatkowymi samolotami w systemie, możliwymi akcjami protestacyjnymi, ciągłymi wyzwaniami kadrowymi, zmianami systemu [kontroli ruchu lotniczego] i powrotu popytu na loty z Chin i Dalekiego Wschodu”.

Eamonn Brennan, dyrektor generalny Eurocontrol, dodał również, że rok 2023 będzie „momentem przełomowym” dla kontroli ruchu lotniczego ze względu na wojnę na Ukrainie i zmiany po pandemii.


Teraz Ryanair powtarza te obawy dotyczące pasażerów, a dyrektor generalny Ryanair, Michael O'Leary, mówi, że linie lotnicze spodziewają się „znaczących zakłóceń w kontroli ruchu lotniczego”.

Powiedział: „Wielkim problemem jest wpływ strajków. Strajki francuskiej kontroli ruchu lotniczego rozpoczęły się 19 stycznia tego roku. Strajki ATC, które odbędą się latem, będą dużym wyzwaniem i spowodują wiele opóźnień”.

„Każdy dzień strajku kosztuje nas 18 000-20 000 straconych pasażerów, ponieważ musimy odwołać loty”


„Istnieje proste rozwiązanie, które polega na ochronie przelotów podczas strajków ATC, co już robią w Grecji i we Włoszech. We Francji chronią loty krajowe minimalnymi umowami serwisowymi [podczas strajków]. Wszystkie odwołania dotyczą przelotów, które należy chronić”.

„Naciskamy na to z Airlines for Europe, ale Unia Europejska jest absolutnie bezużyteczna” dodał O'Leary.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla wszystkich zagranicznych podróżnych
 Czytaj następny artykuł:
Tragedia w Wielkiej Brytanii. Czteroletnia dziewczynka zagryziona przez psa