Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

National Grid zapłaci do 100 GBP za mniejsze zużycie energii elektrycznej w UK

Niektóre gospodarstwa domowe wyposażone w inteligentne liczniki mogą kwalifikować się do zniżek, jeśli ograniczą zużycie energii elektrycznej dzisiaj między 17:00 a 18:00.

National Grid ESO (operator systemu elektroenergetycznego) po raz pierwszy aktywuje „usługę elastyczności popytu (DFS)” – która umożliwia zmniejszenie zużycia energii, gdy krajowe zapotrzebowanie jest największe w szczytowe zimowe dni.


Program uprawnia gospodarstwa domowe posiadające inteligentne liczniki, które zgłosiły się do niego za pośrednictwem swojego dostawcy, do zniżek, jeśli ograniczą zużycie energii elektrycznej poprzez wyłączenie energochłonnych urządzeń w określonych porach.

Program porównuje zużycie ze zwykłym zapotrzebowaniem klienta i płaci 3 funty za każdą zaoszczędzoną jednostkę lub kilowatogodzinę (kWh).

Uważa się, że może to zaoszczędzić gospodarstwom domowym do 100 funtów w okresie zimowym.

Program ma obowiązywać do marca, a wspiera go 26 dostawców energii, w tym Octopus Energy i EDF.


Do tej pory program DFS był używany tylko w testach.

National Grid ESO dodał, że jego ogłoszenia nie należy interpretować jako oznaki zagrożenia dostaw energii elektrycznej i powiedział, że „ludzie nie powinni się martwić”.

„Są to środki zapobiegawcze mające na celu utrzymanie bufora mocy, którego potrzebujemy” – poinformował rzecznik National Grid.

Rzecznik dodał: „Nasze prognozy pokazują, że marże dostaw energii elektrycznej będą mniejsze niż normalnie w poniedziałek wieczorem”.


„Wydaliśmy zarządzenie, aby bloki węglowe były dostępne w celu zwiększenia dostaw energii elektrycznej, gdyby zaszła taka potrzeba…”

Zimna pogoda oznacza, że ​​więcej ludzi ogrzewa swoje domy, co zwiększa zapotrzebowanie na energię, natomiast brak wiatru zmniejszył ilość dostępnej energii odnawialnej.

Trzem brytyjskim elektrowniom węglowym – dwóm w zakładzie Drax w North Yorkshire i jednej w West Burton w Nottinghamshire – nakazano rozpocząć rozgrzewanie na wypadek, gdyby były potrzebne do zaopatrzenia kraju w energię.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Gospodarstwa domowe w UK dziś znów otrzymają zapłatę za zmniejszenie zużycia energii
 Czytaj następny artykuł:
Apel Policji: Kierowca potrącił 6 pieszych i uciekł z miejsca wypadku