Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące rodzin w UK otrzyma do 800 GBP dodatku bezpośrednio na konta bankowe

Tysiące gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii może otrzymać do 800 GBP darmowej gotówki bezpośrednio na swoje konta bankowe.

Pomoc jest udzielana w ramach nowej rundy finansowania w wysokości 421 milionów funtów przekazanej przez rząd na rzecz Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych.


Każda lokalna rada otrzymuje część finansowania w zależności od wielkości regionu, liczby ludności i potrzeb, następnie przekazuje pieniądze, aby pomóc potrzebującym gospodarstwom domowym w pokryciu rosnących kosztów.

To od lokalnych władz zależy komu i jaką pomoc zaoferują, niektóre rady oferują kupony do sklepów a inne gotówkę, dlatego należy sprawdzić, co można otrzymać, kontaktując się z lokalną radą.

Pomoc jednak zazwyczaj będzie oferowana tylko dla osób mających niskie dochody.

Rada Runnymede oferuje swoim mieszkańcom wsparcie pieniężne do 800 funtów na gospodarstwo domowe.

Rada oferuje dwie wersje wsparcia dla gospodarstw domowych borykających się z trudnościami i można ubiegać się o więcej niż jedną formę wsparcia.

W pierwszej wersji program podzielony jest na trzy różne rodzaje pomocy.


Jest w dużej mierze dostępny dla osób, które otrzymują określone świadczenia, w tym Universal Credit i PIP.

Gospodarstwa domowe z dziećmi mogą ubiegać się o 80 funtów na zakupy spożywcze, rodziny bez dzieci mogą otrzymać 50 funtów.

Drugi rodzaj wsparcia dotyczy artykułów pierwszej potrzeby związanych z energią i wodą, takich jak produkty higieniczne, mydło i koce.

Zobacz też:


Rodziny z dziećmi mogą ubiegać się o 80 funtów, a rodziny bez dzieci o 50 funtów.

Trzeci typ związany jest z rachunkami za energię i wodę, których niepłacenie spowodowałoby podjęcie działań egzekucyjnych.

Gospodarstwa domowe mogą otrzymać do 150 funtów za prąd, gaz i wodę.

Druga wersja wsparcia jest przydzielana przez organizacje zewnętrzne, w tym Citizens Advice, Surrey County Council Adult Social Care Team i Housing Team.


Rodzaje pomocy, które możesz uzyskać w tej wersji to: 150 funtów na rachunki, 500 funtów na naprawę lub wymianę niezbędnego sprzętu gospodarstwa domowego oraz 350 funtów na pokrycie kosztów podróży.

Można również otrzymać 350 GBP na podstawowe potrzeby, takie jak Internet szerokopasmowy i odzież, oraz 800 GBP na zaległe czynsze w wyjątkowych okolicznościach.

Można ubiegać się o dwie różne wersje wsparcia za pośrednictwem strony internetowej rady, gdzie również można znaleźć pełne kryteria składania wniosków.

Co, jeśli nie mieszkam w Runnymede?

Każda rada lokalna powinna mieć własną wersję programu Household Support Fund i powinieneś się z nią skontaktować, aby dowiedzieć się więcej.

Przykładowo osoby mieszkające w Harrow w Londynie mogą ubiegać się o darmową gotówkę o wartości do 300 funtów.

Tymczasem mieszkańcy Nottinghamshire mogą otrzymać do 180 funtów.


Tysiące mieszkańców North Yorkshire otrzymają elektroniczne kupony, które mają pomóc im zapłacić za żywność i inne niezbędne produkty w supermarketach.

Tysiące mieszkańców Shropshire kwalifikujących się do programu, otrzymują jednorazową płatność w wysokości 180 GBP.

Natomiast w Kensington i Chelsea gospodarstwa domowe mogą otrzymać do 150 funtów na pokrycie rachunków domowych, żywności i odzieży.

Jak ubiegać się o pomoc?

Każda rada ma inny proces i kryteria składania wniosków.

Najlepiej skontaktować się z lokalną radą, aby sprawdzić, jak ubiegać się o pomoc w Twojej okolicy.

W niektórych regionach osoby kwalifikujące się do otrzymania pomocy otrzymają ją automatycznie, jednak w innych muszą złożyć wniosek.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dlaczego inflacja w UK spada, a ceny wciąż rosną? Co to oznacza dla Twojego portfela?
 Czytaj następny artykuł:
Król Karol przekaże narodowi miliony funtów zysku z farm wiatrowych