Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zakaz karmienia kaczek ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się ptasiej grypy

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostali ostrzeżeni, aby nie karmić ptaków, takich jak kaczki i łabędzie, ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się ptasiej grypy.

Znaki zakazujące klasycznej aktywności rodzinnej pojawiły się w Royal Parks w Londynie, zgodnie z wytycznymi rządu Wielkiej Brytanii.


Wytyczne mówią, że, rzucanie pokarmu ptakom w parkach zachęca je do grupowania się, co ułatwia rozprzestrzenianie się chorób.

W Round Pond w Kensington Gardens znaki przedstawiające rękę karmiącą kaczkę są otoczone czerwonym kółkiem z przekreśleniem.

Ludziom ignorującym znaki i karmiącym kaczki nie grozi kara w postaci grzywny, ale powinni pamiętać, że mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

W zeszłym tygodniu organizacje charytatywne poinformowały, że wydobyły ciała 66 martwych łabędzi z wody koło zamku Windsor.


Obecnie uważa się, że ptasia grypa przyczyniła się do śmierci jednej trzeciej stada królewskich łabędzi na Tamizie.

Znaki ostrzegające przed dokarmianiem ptaków również pojawiły się w tym obszarze, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

Ptasia grypa jest obecnie poważnym problemem, a niektóre supermarkety racjonują jaja po części z powodu choroby, a także rosnących kosztów dla rolników.

Rzecznik Royal Parks powiedział: „Jako opiekunowie dużych otwartych przestrzeni w Londynie jesteśmy bardzo zaniepokojeni obecnymi zakażeniami ptasią grypą w całej Wielkiej Brytanii”.

„Nie jesteśmy w stanie zapobiec zarażeniu dzikiego ptactwa tym wirusem, ale prowadzimy wzmożony monitoring naszych zbiorników wodnych, aby sprawdzić oznaki choroby i zapewnić natychmiastowe usunięcie wszelkich martwych ptaków”.


„Ważne jest, aby odwiedzający nie dokarmiali dzikich zwierząt. Dokarmianie zachęca ptaki do grupowania się, co zwiększa ryzyko przenoszenia ptasiej grypy między ptakami”.

„Psy powinny być również prowadzone na smyczy w pobliżu zbiorników wodnych i trzymane z dala od ptaków” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
16-latek został aresztowany pod zarzutem morderstwa dwóch nastolatków
 Czytaj następny artykuł:
Druga wiosna w UK. Rekordowe temperatury w listopadzie