Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair ogłasza więcej lotów z brytyjskiego lotniska

Ryanair ogłosił, że w przyszłym roku uruchomi więcej lotów z lotniska w Cardiff w Wielkiej Brytanii.

Tanie linie lotnicze będą oferować między innymi codzienne połączenia do Dublina.

Linia lotnicza rozszerzy również swoją trasę do hiszpańskiego kurortu Malaga, obsługując przez całe lato (kwiecień-październik) dwa loty tygodniowo. Utrzyma również całoroczne loty do Faro.


Ogłoszenie Ryanair pojawia się, gdy najnowsze dane pokazują, że liczba pasażerów na lotnisku należącym do rządu walijskiego osiągnęła 50% poziomu sprzed Covid-19.

Dyrektor ds. rozwoju lotnictwa lotniska, Marc Watkins, powiedział: „Ryanair zaoferował dodatkowe loty do Dublina w ciągu ostatniego lata, które dobrze się sprzedawały, dając liniom lotniczym pewność, że warto wprowadzić codzienne loty w następnym roku”

„Linie odpowiedziały na duże zapotrzebowanie pasażerów z Cardiff, dodając dodatkowe loty do Malagi we wrześniu i październiku przyszłego roku, tysiące więcej podróżnych będzie mogło też polecieć na hiszpańskie Costa del Sol w 2023 roku”.


„Po uruchomieniu zimowych lotów do Faro w zeszłym miesiącu, jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że Ryanair będzie kontynuował swoje zaangażowanie w ten portugalski hotspot ponownie następnego lata” - dodał.

Ekspansja Ryanair skutecznie zrekompensuje zmniejszone usługi do Palma de Mallorca i Paryża przez hiszpańskie linie lotnicze Veuling z lotniska w Rhoose.

Wizz Air, który ma brytyjskie bazy w Gatwick, Luton, a jednocześnie obsługuje inne lotniska, takie jak Liverpool i Bristol, również w tym roku uruchomił dziewięć nowych tras z Wielkiej Brytanii.

Węgierskie tanie linie lotnicze w tym tygodniu uruchomiły swoją bazę na lotnisku w Cardiff, jednak podjęły decyzję o wstrzymaniu operacji w obecnym sezonie zimowym.

Węgierski Wizz Air ma wznowić swoją bazę na lotnisku od wiosny przyszłego roku. Bilety na sezon letni są już w sprzedaży.


Lotnisko w Cardiff, które jest w całości własnością rządu walijskiego, ale jest obsługiwane przez działającą na zasadach rynkowych spółkę komercyjną, ostatnio miało bazę taniego przewoźnika Bmibaby uruchomioną w 2002 roku, jeszcze przed jego upadkiem w 2011 roku.

Wprowadzenie lotów z tego lotniska spowodowało, że jest bardziej atrakcyjne w porównaniu z Bristolem i ludzie z Walii nie muszą jeździć na lotnisko do Bristolu, jak się działo przez lata.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Druga wiosna w UK. Rekordowe temperatury w listopadzie
 Czytaj następny artykuł:
Rishi Sunak zapowiada ograniczenia dla zagranicznych studentów w celu zmniejszenia migracji