Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

15000 GBP dotacji dla gospodarstw domowych o średnich dochodach w UK. Na co zostaną przyznane te pieniądze?

Minister biznesu Grant Shapps ogłosi w przyszłym tygodniu plan oferujący dotację w wysokości do 15 000 funtów dla gospodarstw domowych o średnich dochodach.

Zgodnie z doniesieniami brytyjskich mediów dotację będzie można otrzymać, aby uczynić domy w Wielkiej Brytanii bardziej energooszczędnymi.

Program o nazwie „Eco plus” będzie realizowany od kwietnia i będzie skierowany do osób o średnich dochodach, aby umożliwić im sfinansowanie prac w ich domach, takich jak instalacja ocieplenia ścian (cavity-wall insulation) lub inteligentne sterowanie ogrzewaniem.


Według The Times rząd przeznaczył 1 miliard funtów na inicjatywę, która będzie skierowana do osób w grupach podatku lokalnego (Council Tax) od A do D.

Celem jest dotarcie do 70 000 domów w ciągu trzech lat i pokrycie 75% kosztów wszelkich modernizacji domów w zakresie efektywności energetycznej.

Nacisk na zachęcenie ludzi do instalowania ulepszeń w ich domach ma na celu doprowadzenie do znacznych oszczędności w czasie, gdy ceny ropy i gazu gwałtownie wzrosły w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Domy w Wielkiej Brytanii są najstarsze i najmniej efektywne energetycznie w Europie, a rząd został zmuszony do interwencji na rynku, aby uchronić ludzi przed gwałtownymi wzrostami rachunków za energię.


Instalacja izolacji poddasza kosztuje od 455 do 640 funtów, w zależności od rodzaju nieruchomości i może zaoszczędzić gospodarstwu domowemu od 330 do 590 funtów rocznie, zgodnie z Energy Saving Trust (EST).

Izolacja ścian kosztuje od 580 do 1800 funtów i pozwala zaoszczędzić od 235 do 690 funtów rocznie.

Fundusze będą zarządzane przez dostawców energii, w przeciwieństwie do programu dotacji na zielone domy, który został zlikwidowany w zeszłym roku i który oferował 5000 lub 10 000 funtów na instalację izolacji, lub niskoemisyjne ogrzewanie.


Program jest częścią szerszej ambicji, którą Minister finansów Jeremy Hunt ogłosił w jesiennym oświadczeniu, aby zmniejszyć zużycie energii w budynkach i przemyśle o 15% do 2030 r.

„Zmniejszenie popytu o tyle oznacza, biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny, 28 miliardów funtów oszczędności z naszego krajowego rachunku za energię lub 450 funtów oszczędności dla przeciętnego rachunku gospodarstwa domowego” – powiedział.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Inwazja karaluchów barze Fish and Chips w Birmingham. Lokal zamknięty
 Czytaj następny artykuł:
31-letni sąsiad oskarżony o morderstwo 28-letniej matki i jej córek poprzez celowe wzniecenie pożaru