Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zakłócenia w podróżach w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie

Podróżni w Wielkiej Brytanii powinni się przygotować na kolejne zakłócenia w podróżach przed świętami Bożego Narodzenia.

Pasażerowie korzystający z pociągów muszą się liczyć z trudnościami po tym, jak związek zawodowy RMT ogłosił kolejne daty strajków.


Akcja protestacyjna odbędzie się w czterech 48-godzinnych okresach w dniach 13-14 i 16-17 grudnia oraz 3-4 i 6-7 stycznia.

Usługi zostały już poważnie zakłócone w ostatnich miesiącach, ponieważ ciągle trwa spór o wynagrodzenie, warunki pracy i bezpieczeństwo zatrudnienia.

Jednak RMT zapowiada, że kolejna akcja strajkowa wyśle​​„jasny komunikat”, że pracownicy chcą lepszej umowy.

Oczekuje się, że w strajki weźmie udział ponad 40 000 członków RMT, poinformował związek po tym, jak jego szefowie zorganizowali we wtorek spotkanie w celu ustalenia ostatnich dat.


RMT poinformowało, że od 18 grudnia do 2 stycznia obowiązywać będzie również zakaz pracy w godzinach nadliczbowych, co oznacza, że ​​związek będzie podejmował akcje protestacyjne przez łącznie cztery tygodnie.

Strajki oznaczają, że pasażerowie będą musieli stawić czoła zakłóceniom w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie i podczas podróży na wydarzenia, takie jak występy komika Petera Kaya w Londynie i Birmingham w dniach 16 i 17 grudnia, a także koncerty Paolo Nutiniego w Glasgow w dniach 13, 14 i 16 Grudnia.

Zobacz też:


W strajkach weźmie udział również personel znający się kontrolą ruchu, co oznacza, że ​​prawdopodobnie tylko niewielka ilość pociągów będzie kursować na głównych liniach, podczas gdy krótsze trasy nie będą miały anulowane wszystkie usługi.

Dodatkowo związek zawodowy Aslef, który reprezentuje kierowców, organizuje kolejny strajk w sobotę 26 listopada w sporze o płace. Dotyczy to 12 spółek kolejowych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Dziś ruszają wypłaty dodatku 600 GBP. Wsparcie ma pomóc w opłaceniu rachunków w UK
 Czytaj następny artykuł:
Pierwszy alert o przerwach w dostawie prądu w UK