Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Lotnisko w UK obsługujące loty do Polski zostanie zamknięte z powodu problemów finansowych

Szefowie brytyjskiego lotniska potwierdzili, że loty będą „wycofywane” z powodu problemów finansowych.

Po przeglądzie właściciela Peel Group poinformowano, że loty z lotniska Doncaster Sheffield (DSA) będą wykonywane coraz rzadziej, aż ostatecznie lotnisko zostanie zamknięte.


W piątek przywódcy polityczni South Yorkshire zaoferowali publiczne pieniądze na utrzymanie działalności DSA do 2023 roku.

Jednak Peel Group poinformowała, że ​​usługi na lotnisku, które zatrudnia 800 pracowników, będą wycofywane od 31 października — podało BBC.

Szefowie lotniska powiedzieli, że lotnisko nie jest zdolne do przetrwania z powodu braku odpowiednich przychodów i wysokich kosztów operacyjnych.

Właściciel lotniska rozpoczął strategiczny przegląd działalności po ogłoszeniu w lipcu, że firma przeżywa trudności.


Zamknięcie lotniska może wpłynąć na prawie 3000 miejsc pracy, a według brytyjskich mediów już rozpoczął się proces konsultacji z 800 osobami zatrudnionymi bezpośrednio na lotnisku.

Lotnisko, z którego korzystają Tui i Wizz Air, obsługuje loty do takich miejsc, jak Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Grecja, Turcja, Polska i kraje bałtyckie.

Linie Wizz Air oferują z niego loty między innymi do Gdańska, Katowic, Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Robert Hough, prezes Peel Airports, powiedział, że uznał, iż wiadomość o zamknięciu będzie dla wielu „wielkim rozczarowaniem”.


„Nierozwiązywalnym problemem pozostaje zasadniczy i niewystarczający brak bieżących lub przyszłych strumieni przychodów, wraz z wysokimi kosztami operacyjnymi lotniska” – powiedział.

Hough dodał, że jest wdzięczny personelowi lotniska, który, jak powiedział, zawsze był „największym atutem Doncaster Sheffield Airport”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rishi Sunak przewidział, że plany Truss będą katastrofą dla brytyjskiej gospodarki
 Czytaj następny artykuł:
Mieszkaniec Wielkiej Brytanii wygrał ogromną nagrodę o wartości 171 000 000 GBP