Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Trzech członków gangu uznanych za winnych próby zastrzelenia 13-latka w Birmingham

Dwóch mężczyzn i nastolatek, którzy ścigali i próbowali zabić 13-letniego chłopca, strzelając do niego z pistoletu domowej roboty, zostali uznani za winnych usiłowania zabójstwa.

Nastoletni chłopak, który został sparaliżowany po zdarzeniu, został postrzelony, ​​ponieważ zabłądził na terytorium gangu Armed Response.


13-latek został postrzelony w plecy, około 19:00 czwartek 18 listopada, gdy wraz z przyjaciółmi przechodził przez Hockley Circus.

Zostali zauważeni przez członków gangu, którzy jechali z dużą prędkością, zanim podjechali do nich skradzionym Nissanem. Z pojazdu wysiadło pięciu pasażerów, w tym oskarżeni.

Michael Duck, oskarżyciel z Birmingham Crown Court, powiedział: „Pobiegli w kierunku swojej ofiary. Ich zamiarem było wytropienie go i zastrzelenie. To nie była kwestia przypadku. To był celowy atak”.

Trzy osoby, które był z chłopakiem, uciekły pod przejściem podziemnym Hockley, a nastolatek został postrzelony, ​​gdy desperacko próbował uciec.


Chłopiec został przewieziony do szpitala Birmingham Children's Hospital, gdzie przebywał w stanie krytycznym z obrażeniami, które zmieniły jego życie.

Prokurator powiedział, że ofiara została postrzelona z broni domowej roboty, znanej jako slam gun, a jedna z kul przeszła przez jego rdzeń kręgowy, powodując paraplegię.

Zobacz też:


Cztery dni po strzelaninie przeszukano dom związany z 17-letnim oskarżonym, a policja znalazła w ogrodzie za domem dwa elementy broni i broń.

Pięć dni po strzelaninie Edwards nakręcił rapowe wideo, w którym wyraził ubolewanie, że nie udało mu się zabić chłopca.

20-letni Zidann Edwards, z Ford Street w Hockley, 20-letni Diago Anderson, bez stałego adresu i 17-latek, którego tożsamości nie można podać, zaprzeczyli oskarżeniu.


17-latek oprócz usiłowania zabójstwa, został dodatkowo uznany za winnego posiadania zabronionej broni palnej.

Wydanie wyroku dla wszystkich oskarżonych zostało odroczone do 7 października.

Sędzia Hilliard powiedział: „Długie kary pozbawienia wolności są nieuniknione w przypadku każdego oskarżonego, ale chcę więcej informacji na temat każdego z nich”.

Oskarżeni do usłyszenia wyroku będą przetrzymywani w areszcie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczyk kupił 4* wakacje na Teneryfie za jedyne 34 GBP za 4 osoby
 Czytaj następny artykuł:
Praca marzeń dla miłośników piwa. Aldi w UK szuka degustatora