Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Popularny wakacyjny kraj przywraca obowiązek noszenia masek

Popularny wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii kraj wakacyjny przywraca obowiązek noszenia masek.

Cypr ponownie wprowadzi obowiązkowe maski na twarz w odpowiedzi na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa.


Spowoduje to utrudnienia dla brytyjskich wczasowiczów, którzy już się odzwyczaili od noszenia zakryć twarzy.

Orzeczenie – które wejdzie w życie w piątek 8 lipca dla wszystkich osób powyżej 12. roku życia – sprawi, że zakrywanie twarzy stanie się wymogiem prawnym we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych, w tym w sklepach, pubach i restauracjach.

Codzienna liczba przypadków koronawirusa na wyspie Morza Śródziemnego potroiła się w ciągu ostatniego miesiąca, średnio około 1500 dziennie do 5 lipca w porównaniu do mniej niż 300 w dniu 5 czerwca.

Zobacz też:


Decyzja oznacza zwrot o 180 stopni dla rządu cypryjskiego, który zniósł poprzedni nakaz noszenia masek dopiero 1 czerwca.

Przywrócenie nakazu noszenia masek zostało ogłoszone przez cypryjskiego ministra zdrowia Michalisa Hadjipantelę po wczorajszym posiedzeniu gabinetu.


Przytoczył on wzrost przypadków szpitali związanych z Covid i powiedział, że zakażone osoby swobodnie krążące bez masek były czynnikiem przyczyniającym się do tego.

Według raportu cypryjskiego ministerstwa zdrowia z zeszłego tygodnia tylko trzy osoby zmarły z powodu Covid-19, a 75 pacjentów było hospitalizowanych, w tym czterech w ciężkim stanie.

Obecnie istnieją obawy, że inne miejsca wakacyjne mogą pójść w ślady Cypru, bo liczba przypadków wzrasta w Hiszpanii, Niemczech i Włoszech, ilość zakażeń rośnie również na popularnych wyspach karaibskich.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
PILNE: Boris Johnson zrezygnował z funkcji premiera Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Rządy Johnsona były „najbardziej haniebną sagą w brytyjskiej polityce”, mówi Sadiq Khan


// //