Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rządy Johnsona były „najbardziej haniebną sagą w brytyjskiej polityce”, mówi Sadiq Khan

Boris Johnson był odpowiedzialny za „jedną z najbardziej haniebnych sag w historii brytyjskiej polityki”, napisał Sadiq Khan.

Burmistrz Londynu przypuścił dziś rano zjadliwy atak, ponieważ premier ma w końcu ogłosić swoją rezygnację.


Boris Johnson wygłosi dziś oświadczenie do narodu po upadku jego rządu, potwierdziło Downing Street.

Premier obudził się z nową falą dymisji, w sumie ponad 50 ministrów i doradców już zrezygnowało i wygląda na to, że wie, że jego czas się skończył.

Według doniesień Brytyjskich mediów Boris Johnson ma dziś zrezygnować z funkcji premiera Wielkiej Brytanii.

W ostrym ataku Khan napisał na Twitterze: „Boris Johnson przewodniczył rządowi opartemu na kłamstwach, obskurności, całkowitym braku uczciwości, bezprawnym zachowaniu, niekompetencji i szkodliwej kulturze bezkarności w urzędach publicznych”.


„Na każdym kroku jego rząd starał się podsycać podziały, skłócać społeczności przeciwko sobie i niwelować naszą stolicę dla korzyści politycznych”.

„To spowodowało ogromne szkody – szkodząc naszej gospodarce, podsycając publiczny cynizm i degradując nasz kraj w oczach świata”.

„W całym kraju usłyszymy zbiorowe westchnienie ulgi, kiedy w końcu zgodził się opuścić numer 10, ale ten wyjazd po prostu nie może czekać do jesieni, teraz tak wiele szkód zostało wyrządzonych”.

Zobacz też:


„Boris Johnson był wspierany, broniony i wspierany przez konserwatywnych ministrów i posłów na każdym kroku, mimo że wiedzieli – od samego początku – że nie nadaje się na premiera”.

„Londyńczycy i ludzie w całej Wielkiej Brytanii są mocno dotknięci kryzysem kosztów utrzymania, narastającymi nierównościami i stagnacją gospodarczą”.


„To jasne: torysi nie są w stanie rządzić w interesie narodowym i rozwiązywać ogromnych wyzwań, przed którymi stoimy”.

„Jedynym sposobem, w jaki nasz kraj będzie mógł zacząć od nowa, jest zwołanie przez następnego premiera natychmiastowych wyborów powszechnych, abyśmy mogli pozbyć się tego przerażającego rządu torysów” - napisał Sadiq Khan.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Popularny wakacyjny kraj przywraca obowiązek noszenia masek
 Czytaj następny artykuł:
200 GBP dotacji na żywność i energię w UK. Sprawdź, jak otrzymać płatność


// //