Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ogromne kolejki do stacji benzynowej Tesco. Cena benzyny spadła do 168,9 pensa za litr

Na stacji benzynowej Tesco w Cambridgeshire gromadziły się wczoraj długie kolejki kierowców po tym, jak cena benzyny spadła do 168,9 pensa – znacznie poniżej średniej krajowej.

Ludzie pospiesznie zatankowali na stacji w Ely po tym, jak rozeszła się wieść, że cena paliwa została obniżona o co najmniej 20 pensów za litr.


Dane z RAC pokazują, że średnia cena benzyny bezołowiowej wynosi obecnie 191 pensów za litr.

Jednak w Tesco w Ely cena wynosiła 168.9 pensów – o ponad 20 pensów taniej niż na najbliższej stacji BP, który miał standardową cenę 189 pensów.

Jednak Diesel na tej stacji nadal był sprzedawany za 198 pensów za litr, czyli podobnie do średniej krajowej.

Ceny paliwa w Wielkiej Brytanii znowu wzrosły w ten weekend, bijąc przy tym nowe rekordy.


Dane pokazują, że średnia cena litra benzyny bezołowiowej osiągnęła 191,05 pensa w niedzielę, podczas gdy olej napędowy osiągnął nowy szczyt na poziomie 199 pensów.

Oznacza to, że pełne zatankowanie 55-litrowego samochodu rodzinnego będzie teraz kosztować odpowiednio 105 GBP i 109,42 GBP.

Wielu sprzedawców paliw spotyka się z oskarżeniami o spekulacje, ponieważ ceny benzyny osiągnęły nowe rekordy pomimo obniżenia kosztów hurtowych.

Zobacz też:


Rzecznik RAC, Simon Williams, powiedział, że organizacja zażądała, aby detaliści uzasadnili dalsze podnoszenie cen benzyny bezołowiowej, ponieważ hurtowy koszt benzyny znacznie się obniżył.

„Wygląda na to, że detaliści pogarszają sytuację, nie obniżając swoich cen, mimo że mają ku temu wyraźną okazję” - powiedział.

Zobacz też:

Zobacz też:


Edmund King, prezes AA, powiedział: „Ból na stacjach trwa nadal. W miarę zbliżania się końca czerwca i pełnego sezonu letniego nadal mamy okaleczające rekordowe ceny paliw”.

„Rekordowe ceny benzyny mogą zdusić letnie pobyty, gdy lotniska mają problemy, a dramatyczne ceny oleju napędowego uderzają w przemysł, a także inflację. Rząd musi pilnie podjąć działania w zakresie przejrzystości cen i obniżenia ceł”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Finlandia i Szwecja mogą przystąpić do NATO po tym, jak Turcja wycofała swój sprzeciw
 Czytaj następny artykuł:
Działaczka na rzecz walki z rakiem, Deborah James, zmarła w wieku 40 lat


// //