Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania musi przygotować się do „walki i zwycięstwa” z Putinem, ostrzega szef armii

Nowy szef armii uważa, że ​​brytyjscy żołnierze muszą być gotowi do „walki i zwycięstwa”, porównując sytuację w Europie do przygotowań do II wojny światowej.

Przemawiając dzień po krwawym dniu dla Ukrainy, generał Sir Patrick Sanders, szef Sztabu Generalnego, ostrzeże, że brytyjska armia musi być gotowa stawić czoła „brutalnej agresji” Władimira Putina.


Jak donoszą brytyjskie media, we wtorkowym przemówieniu będzie wzywał, aby siły zbrojne były przygotowane na wojnę, aby zapewnić, że będą mogły „szybko działać”, jeśli konflikt na wschodniej granicy NATO się rozprzestrzeni.

Wcześniej powiedział żołnierzom pod jego dowództwem, że muszą być przygotowani do „ponownej walki w Europie”.

Jego komentarze na dorocznej konferencji wojskowej we wtorek w Londynie zostaną wygłoszone, gdy Johnson i przywódcy 30-osobowego sojuszu NATO przygotowują się do spotkania w Madrycie na przełomowym szczycie, zdominowanym przez reakcję Zachodu na rosyjską wojnę.

Oczekuje się, że generał Sanders, który objął stanowisko szefa armii w zeszłym miesiącu, powie, że jego jedynym celem jest mobilizowanie armii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wojny w Europie poprzez gotowość do walki i zwycięstwa u boku sojuszników i partnerów z NATO.


Co najmniej 28 cywilów zginęło w poniedziałkowych atakach rosyjskich, w tym w ataku rakietowym na zatłoczone centrum handlowe.

Wczoraj przywódcy państw grupy G7 wyrazili w poniedziałek solidarność z Ukrainą oraz zapewnili o swym dalszym zaangażowaniu w dostarczanie temu państwu pomocy finansowej, militarnej, humanitarnej i dyplomatycznej.

Zobacz też:


We wspólnym oświadczeniu potępili działania Rosji, wskazując, że konsekwencje prowadzonej przez nią wojny sięgają daleko poza Europę.

Wcześniej z liderami G7 rozmawiał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który — jak przekazała agencja Reutera — wyraził nadzieję, że wojna zakończy się przed końcem roku, nim nadejdzie zima.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Przyjaciele i rodzina złożyli hołd ofierze wybuchu w domu w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Policja podała tożsamość kobiety brutalnie zamordowanej przez nieznajomego


// //