Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nowe przepisy dla kierowców od poniedziałku, zobacz, jak uniknąć grzywien

W Londynie od poniedziałku wprowadzony zostanie nowy przepis zakazujący pojazdom silnikowym korzystania z pasów rowerowych.

Nowe rozporządzenie doprowadzi do nałożenia grzywien na każdego, kto od poniedziałku wjedzie na białe pasy rowerowe.

Według rządowej strony internetowej grzywny te wahają się od 20 do 105 funtów.


Te same zasady obowiązują, gdy ludzie korzystają z pasów dla autobusów, zatrzymują się na skrzyżowaniach z żółtą kratką lub parkują pojazd na ścieżce rowerowej.

Niektóre rady miejskie w całej Anglii już przyjęły tę regułę, a inne mają wkrótce pójść w ich ślady.

Transport for London powiedział: „Pasy rowerowe odgrywają kluczową rolę w oddzielaniu ludzi na rowerze od większości ruchu samochodowego, zmniejszając ryzyko kolizji, które mogą spowodować śmierć i poważne obrażenia”.

Zgodnie z przepisami, tylko rowerzyści i osoby, które wypożyczyły hulajnogi elektryczne na obszarze testowym, mogą legalnie korzystać ze ścieżek rowerowych.

Motocykle, skutery i inne e-skutery są zabronione.


TfL twierdzi, że będzie korzystać z istniejących kamer telewizji przemysłowej, aby nakładać mandaty na kierowców łamiących przepisy.

Siwan Hayword z TfL powiedział: „Z zadowoleniem przyjmujemy wprowadzenie nowych uprawnień w zakresie egzekwowania prawa w Londynie. Ochrona wyznaczonej przestrzeni dla rowerzystów ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia im bezpieczeństwa i poprawy pewności jazdy na rowerze”.

Zobacz też:


„Rozpoczniemy egzekwowanie prawa w kluczowych lokalizacjach Londynu, aby odstraszyć kierowców łamiących przepisy drogowe”.

„Chcemy zapewnić Londynowi zieloną i zrównoważoną przyszłość, a aby to osiągnąć, musimy nadal zapewniać bezpieczne i dostępne dla wszystkich londyńczyków miejsca do chodzenia i jazdę na rowerze po naszym mieście”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wirus polio wykryty w londyńskich ściekach, ogłoszono stan wyjątkowy
 Czytaj następny artykuł:
Little Amal przyjeżdża do Birmingham


// //