Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wizz Air zawiesił kilkanaście połączeń z Wielkiej Brytanii

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że od 10 czerwca zawiesi kilkanaście połączeń z brytyjskiego lotniska Doncaster/Sheffield.

Zapowiedź tanich linii lotniczych oznacza ogromne utrudnienia dla pasażerów, bo na liście zawieszonych lotów są popularne kierunki wakacyjne, w tym m.in. na Wyspy Kanaryjskie, Cypr czy Kreta.


Wizz Air zawiesił loty w związku z ogromnym chaosem i wielogodzinnymi opóźnieniami, z którymi w ostatnim czasie zmagają się porty lotnicze w Wielkiej Brytanii.

Od kilku tygodni większość lotnisk w Wielkiej Brytanii zmaga się z ogromnym chaosem, a pasażerowie zmagają się z ogromnymi zakłóceniami.

Opóźnienia, odwołane loty i gigantyczne kolejki dotknęły m.in. lotniska w Birmingham czy Manchesterze.

Wizz Air, w obawie przed dużymi zakłóceniami, postanowił zawiesić kilkanaście tras z portu Doncaster/Sheffield.


Od 10 czerwca linia skasuje łącznie 13 połączeń. Na liście odwołanych rejsów są popularne wakacyjne kierunki, w tym m.in. do Burgas, Larnaki, Heraklionu, Alicante, na Fuerteventurę, Gran Canarię, Lanzarote, do Malagi, Faro, na Majorkę oraz do Poznania i Lublina.

„Ta decyzja jest efektem tego, że lotnisko Doncaster/Sheffield nie jest w stanie zagwarantować wypełnienia warunków umowy handlowej z Wizz Air. Naszym priorytetem jest zminimalizowanie zakłóceń dla pasażerów w Wielkiej Brytanii i ochrona zatrudnienia naszej załogi. Poinformowaliśmy naszych pracowników o tej decyzji i zmianach, jednocześnie oferując im możliwości pracy w innych naszych bazach w Wielkiej Brytanii” - napisano w komunikacie dotyczącym anulacji lotów z Doncaster.

Wizz Air poinformował już swoich klientów o utrudnieniach. Poszkodowani pasażerowie w wyniku tych zmian mogą zmienić termin lotu, ubiegać się o pełny zwrot kwoty za bilet lub otrzymać 120 procent wartości pierwotnej rezerwacji — środki wpłacane są wówczas na indywidualne konto WIZZ.


Po tym, jak węgierski przewoźnik poinformował o odwołaniu lotów, władze lotniska Doncaster/Sheffield opublikowały oświadczenie, w którym stwierdziły, że były całkowicie nieświadome decyzji podjętej przez Wizz Aira.

Jak przyznali szefowie lotniska, nie zostali poinformowani o planowanych cięciach w siatce lotów, dopóki tania linia nie ogłosiła ich publicznie.

Zobacz też:


Warto dodać, że odwołania lotów nie dotyczą dziewięciu kierunków przewoźnika, które wykonywane są przez samoloty i załogi stacjonujące w krajach innych niż Wielka Brytania.

Oznacza to, że loty z Doncaster do/z Katowic, Krakowa, Gdańska, Warszawy i Wrocławia nie zostały odwołane.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy kupują coraz mniej z powodu rosnących kosztów życia
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące osób, nie mogą wrócić do Wielkiej Brytanii z powodu odwołanych lotów