Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zamordowała dziecko, które chciała adoptować. Kobieta skazana na więzienie

Zastępcza matka, która zamordowała dziecko, które chciała adoptować, została skazana na karę pozbawienia wolności.

38-letnia Laura Castle została uznana za winną zamordowania 13-miesięcznego Leilanda-Jamesa Corkill poprzez pobicie dziecka na śmierć.

Maluch został oddany pod opiekę kobiety i jej 35-letniego męża Scotta w sierpniu 2020 roku.


Jednak pięć miesięcy później, 6 stycznia 2021 r., ratownicy medyczni wezwani do domu pary w Barrow-in-Furness w Kumbrii w Wielkiej Brytanii zastali chłopca niereagującego i zwiotczałego.

Zmarł następnego dnia po tym, jak lekarze stwierdzili, że jego serce przestało bić, miał też uraz głowy, który, jak twierdziła Laura Castle, był spowodowany upadkiem z kanapy.

Podczas procesu Castle jednak przyznała się do zabójstwa, twierdząc, że potrząsnęła nim, aby przestał płakać.

Jednak wiadomości, które kobieta wysyłała mężowi, wykazały, że od dłuższego czasu traktowała dziecko źle.


W jednym z SMS-ów napisała: „Szczerze, ostatnio bardzo go nie lubię, jest absolutnie jęczącym gówniarzem i totalnie tego żałuję”.

„Tracę rozum. On po prostu mnie wkurza cały czas, nigdy nie mogę po prostu mieć miłego dnia ani nocy”.

Inna wiadomość brzmiała „Muszę przestać go bić, bo jeśli zacznę i nie przestanę w pewnym momencie, to do niczego nas to nie prowadzi, potem czuję się źle”.

Zobacz też:


Po ogłoszeniu przez ławę przysięgłych wyroku skazującego prokurator Joanne Close nazwała Castle „skoncentrowaną na sobie, agresywną i brutalną”.

Powiedziała: „Jego biologiczna matka wierzyła, że ​​będzie bezpieczny i będzie miał dobre życie”.


„Jego pierwsi zastępczy rodzice opiekowali się nim i kochali go przez osiem miesięcy; opisali go jako pięknego małego chłopca z najbardziej zaraźliwym śmiechem”.

„Ale jego życie zostało okrutnie przerwane przez działania Laury Castle; była egocentryczna, agresywna, brutalna i niezdolna do zapewnienia domu temu bezbronnemu dziecku”.

38-letnia Laura Castle została uznana za winną zamordowania 13-miesięcznego chłopca poprzez pobicie na śmierć i skazana na 18 lat więzienia.

-