Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

19 dzieci wśród zabitych w strzelaninie w szkole w Teksasie

Dziewiętnaście małych dzieci i dwoje dorosłych zginęło w strzelaninie w szkole podstawowej w południowym Teksasie.

18-letni bandyta otworzył ogień w Robb Elementary School w mieście Uvalde, zanim został zabity przez organy ścigania, powiedzieli urzędnicy.

Tragedia rozegrała się w 16-tysięcznym miasteczku Uvalde, znajdującym się około 130 kilometrów na zachód od San Antonio.


Śledczy twierdzą, że podejrzany był uzbrojony w pistolet, półautomatyczny karabin AR-15 i magazynki o dużej pojemności.

Nastolatek jest też podejrzany o zastrzelenie swojej babci na początku szału.

Napastnik, zidentyfikowany jako Salvador Ramos, zginął, powiedział gubernator Teksasu Greg Abbott. Ramos był podobno uczniem lub byłym uczniem liceum w Uvalde.

Szef policji Pete Arredondo powiedział, że strzelanina rozpoczęła się we wtorek o 11:32 czasu lokalnego, a śledczy uważają, że napastnik „działał sam podczas tej haniebnej zbrodni”.

Zobacz też:


Jedną z zabitych dorosłych była nauczycielka, która w amerykańskich mediach została nazwana jako Eva Mireles.

Joe Biden, przemawiając do narodu, podkreślał — drżącym głosem — że kiedy został prezydentem, miał nadzieję, że nie będzie musiał mieć tak dramatycznych wystąpień.


W emocjonalnym przemówieniu po strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie prezydent poprosił o modlitwę, refleksję, empatię i działania polityczne, aby ograniczyć dostęp do broni — podał portal Politico.

Ponad 311 tysięcy amerykańskich uczniów od 1999 roku doświadczyło przemocy z użyciem broni w szkole — informuje Washington Post.

Według gazety w ciągu 23 lat w szkołach w USA od strzałów zginęło co najmniej 185 dzieci, a blisko 400 zostało rannych.

-