Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dziecko utonęło w wannie, bo matka zemdlała dzień po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19

9-miesięczna dziewczynka tragicznie utonęła w podczas kąpieli w 10 cm wody, gdy jej matka zemdlała 24 godziny po przyjęciu szczepionki AstraZeneca przeciw Covid-19.

Dziś w Wielkiej Brytanii odbyło się dochodzenie sądowe w tej sprawie, które wykazało, że prawniczka Louise Atkinson straciła przytomność, gdy kąpała dziewięciomiesięczną Eleanor, dzień po otrzymaniu pierwszej dawki szczepienia.

Jej mąż wrócił do domu od dentysty i zauważył, że drzwi łazienki są zablokowane, ale nikt nie odpowiada na wołanie.


Gdy je otworzył, zobaczył żonę leżącą nieprzytomną na podłodze. Ku swojemu przerażeniu zobaczył też, że ich córeczka leżała twarzą w dół i była cała sina.

Atkinson wyciągnął ją z wody i ocucił żonę. Następnie położył Ellie na podłodze w łazience, gdzie rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, dzwoniąc pod numer 999 przez zestaw głośnomówiący.

Ojciec kontynuował resuscytację przez 6 minut, do czasu przybycia służb ratunkowych do ich domu w Christchurch w Dorset.

Ellie poleciała helikopterem do Southampton General Hospital w Hampshire, ale została uznana za zmarłą cztery godziny później - 23 marca 2021 roku.

Nie wiadomo, jak długo Ellie była zanurzona, zanim pan Atkinson ją znalazł, chociaż mogło to trwać nawet 30 minut.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było utonięcie. Policja, która badała śmierć Ellie, stwierdziła, że ​​był to „tragiczny wypadek”.


Skontaktowali się z Public Health England w sprawie niepożądanej reakcji pani Atkinson na szczepionkę i otrzymali ogólny raport, w którym stwierdzono, że „senność i omdlenia” były rzadkim możliwym efektem ubocznym.

Podczas dochodzenia w Bournemouth matka dziewczynki powiedziała, że kąpała córkę w 10 cm wody, podczas kąpieli siedziała ona siedzisku do kąpieli.

Louise Atkinson powiedziała podczas śledztwa, że ​​ostatnią rzeczą, jaką pamięta, było schylanie się, by ją wyciągnąć, następną rzeczą, jaką pamięta, był krzyk i szarpnięcie przez męża.

Kobieta, która jest prawnikiem w AA, powiedziała, że​​zemdlenie było czymś, co przed śmiercią Ellie zdarzyło jej się tylko dwa razy, za każdym razem, gdy była nastolatką.

Zobacz też:


Powiedziała, że ​​doświadczyła kolejnego omdlenia podczas wizyty na grobie Ellie dzień po otrzymaniu drugiej szczepionki Oxford-Astrazeneca w czerwcu 2021 roku.

Przechodzień zobaczył, jak upadła na ziemię i przyszedł jej z pomocą.


Podczas dochodzenia ustalono też, że przeszła siedmiodniowe badanie po drugim epizodzie omdlenia i chociaż profesjonaliści nie mogli uzyskać jednoznacznego wyjaśnienia, jej reakcja na szczepionkę została wymieniona jako czynnik przyczyniający się do tego.

Asystent koronera, Brendan Allen, uznał śmierć dziecka za tragiczny wypadek.

Powiedział: „Ellie kąpała się w domu pod nadzorem matki, kiedy jej matka zasłabła i przestała reagować. Ellie została odnaleziona przez ojca w wannie i wezwano sanitariuszy. Została przewieziona do szpitala w Southampton, gdzie zmarła. Doszedłem do wniosku, że zmarła w wyniku wypadku”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Prezydent Turcji przeciwny wejściu Finlandii i Szwecji do NATO
 Czytaj następny artykuł:
Apel policji: Strzały z broni palnej oddane w Handsworth