Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

UWAGA: Bursztynowy Alert w UK! Sztorm Eunice ma być gorszy, niż zapowiadano. Istnieje zagrożenie dla życia

Met Office zaktualizowało ostrzeżenia przed sztormem Eunice, który nadciąga nad Wielką Brytanię, możemy się spodziewać jeszcze gorszej pogody w piątek.

Kraj jeszcze się zmaga z tragicznymi skutkami sztormu Dudley, a już musi się przygotować na kolejny dzień zakłóceń, wichur i ulewnych deszczy i opadów śniegu, ponieważ uderzy sztorm Eunice.

Wcześniej biuro meteorologiczne ostrzegało, że sztorm wystąpi tylko na północy Wielkiej Brytanii, z najnowszych ostrzeżeń jednak wynika, że uderzy on w całej Anglii, Walii i Irlandii północnej, a także w części Szkocji.


Met Office wydało bursztynowe ostrzeżenie pogodowe dla całej Anglii i Walii, biuro meteorologiczne ostrzega, że sztorm może spowodować zagrożenie dla życia.

Nowy alert pogodowy wydany przez Met Office obowiązuje od godziny 03:00 do godziny 21:00 w piątek 18 lutego.

Dodatkowo biuro meteorologiczne wydało dwa żółte ostrzeżenia przed śniegiem i wiatrem, które będą obowiązywać w Szkocji i w Irlandii Północnej, a także na północy Anglii.


Eunice, który będzie czwartym sztormem w tym roku, może być silniejszy niż jego poprzednicy.

Na odsłoniętych obszarach przybrzeżny mogą występować wiatry przekraczające 95 mil na godzinę, podczas gdy na obszarach śródlądowych mogą występować porywy wiatru do około 80 mil na godzinę, co może skutkować zwalonymi drzewami, uszkodzeniem budynków i zakłóceniami w podróży.

Chociaż najsilniejsze wiatry Sztormu Eunice będą występować w południowej części Wielkiej Brytanii, na obszarach północnych możliwe są opady śniegu i śnieżyce.

Met Office ostrzega przed urazami i niebezpieczeństwem dla życia, które mogą spowodować latające odłamki, lub spadające dachówki z dachów, a także przewracane przez silny wiatr drzewa.


Biuro meteorologiczne ostrzega też przed ewentualnymi opóźnieniami w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.

Istnieje też możliwość uszkodzenia budynków, takich jak zerwanie dachów lub dachówek z dachów.

Należy się też przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu i innych usług, jak brak Internetu lub brak sygnału telefonii komórkowej.

Niektóre drogi przy brzegu morza mogą być nieprzejezdne z powodu zalania przez wysokie fale.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Sztorm Dudley wywołał chaos w UK — Powalone drzewa, odwołane loty i pociągi
 Czytaj następny artykuł:
Szczepionka przeciw Covid-19 zostanie zaoferowana dzieciom w wieku od 5 do 11 lat w Szkocji i Walii