Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szczepionka przeciw Covid-19 zostanie zaoferowana dzieciom w wieku od 5 do 11 lat w Szkocji i Walii

Wszystkie dzieci w wieku od 5 do 11 lat w Szkocji otrzymają możliwość przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19, potwierdziła Nicola Sturgeon.

Premier Szkocji powiedziała, że szkocki rząd zaakceptował zalecenie Wspólnej Komisji Szczepień i Immunizacji, aby ta grupa wiekowa otrzymała teraz szczepionkę.


Powiedziała, że ​​obecnie trwają prace nad zapewnieniem dostaw, a rodzice i opiekunowie otrzymają więcej informacji tak szybko, jak to możliwe.

Oświadczenie Sturgeon nastąpiło po tym, jak we wtorek wieczorem Walia stała się pierwszym krajem w Wielkiej Brytanii, który ogłosił, że dzieciom w wieku od 5 do 11 lat zostanie zaoferowana szczepionka przeciw Covid-19.

Oczekuje się, że wkrótce również Anglia pójdzie w ich ślady, podczas gdy Irlandia Północna jeszcze nie zdecydowała czy ​​zaoferuje szczepienie tej grupie wiekowej.

Klinicznie wrażliwe dzieci w wieku od 5 do 11 lat we wszystkich czterech krajach otrzymały już szczepionkę.


Zarówno minister zdrowia Walii, jak i Sturgeon powiedzieli, że ostateczne zalecenie JCVI nie zostało jeszcze oficjalne opublikowane, ale je akceptują.

Szkocka premier powiedziała, że już prowadzone są rozmowy z lokalnymi służbami zdrowia na temat najlepszego sposobu oferowania szczepionek dzieciom w wieku 5-11 lat.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
UWAGA: Bursztynowy Alert w UK! Sztorm Eunice ma być gorszy, niż zapowiadano. Istnieje zagrożenie dla życia
 Czytaj następny artykuł:
Przybywa amerykańskiego sprzętu w Polsce. Na rzeszowskim lotnisku lądują kolejne maszyny