Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Uwaga: Dwa sztormy — Dudley i Eunice uderzą w UK. Wydano bursztynowe alerty pogodowe

Met Office zaktualizowało ostrzeżenia pogodowe, informując, że w Wielką Brytanię uderzą dwa sztormy.

Sztormy zostały już oficjalnie nazwane jako Dudley i Eunice i będą miały one wpływ na całą Wielką Brytanię.

Przypomnijmy, że sztormy są nazywane, gdy istnieje średnie lub wysokie ryzyko, że warunki pogodowe będą tak złe, że mogą wyrządzić poważne szkody, powodując duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.


Met Office wydało bursztynowe i żółte ostrzeżenia pogodowe przed sztormem Dudley, który może spowodować poważne zakłócenia między godziną 15:00 środę a godziną 18:00 w czwartek.

Ostrzeżenia dotyczące silnego wiatru obejmują Irlandię Północną, Szkocję i północną część Anglii.

Dodatkowo biuro meteorologiczne wydało żółte ostrzeżenie pogodowe, przed sztormem Eunice, które będzie obowiązywać w całej Anglii i w całej Irlandii Północnej.

Ostrzeżenie, które będzie dotyczyć również w Birmingham, obowiązuje od godziny 18:00 do godziny 21:00 w piątek 18 lutego.

Złe warunki pogodowe mogą mieć wpływ na transport drogowy, kolejowy, lotniczy i promowy. Spodziewane są opóźnienia lub odwołania niektórych usług.


Niektóre drogi i mosty mogą zostać zamknięte, mogą wystąpić powalone drzewa i uszkodzenia budynków, takie jak zdmuchnięte dachówki z dachów.

Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu, co może mieć wpływ na inne usługi, między innymi na zasięg telefonii komórkowej.

Istnieje ryzyko obrażeń i zagrożenia życia spowodowane przez latające odłamki, powalone drzewa, a także duże fale i materiały plażowe wyrzucane przez fronty morskie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
2 324 252 080 110 funtów odszkodowania za 3 dni bez prądu. Firma energetyczna popełniła duży błąd
 Czytaj następny artykuł:
UWAGA: Groźny przestępca seksualny uciekł z więzienia – może wyrządzić krzywdę kobietom i dzieciom


Gorące Tematy