Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kolejny sztorm uderzy w Wielką Brytanię. Nadchodzi Corrie. Istnieje zagrożenie dla życia

Zaledwie kilka godzin po tym, jak sztorm Malik, który uderzył w Wielką Brytanię, zabił dwie osoby i wywołał wiele zniszczeń, meteorolodzy zapowiadają kolejny sztorm

Met Office ostrzegło, że inny głęboki system niskiego ciśnienia, nazwany sztormem Corrie, przyniesie dalsze niespokojne warunki pogodowe.


Sztorm wystąpi w całej Szkocji i na północy Anglii w niedzielę wieczorem i poniedziałek.

Corrie przyniesie wiatry o prędkości do 90 mil na godzinę w niektórych odsłoniętych miejscach przybrzeżnych i górzystych obszarach Szkocji, natomiast w głębi lądu wystąpi wiatr o prędkości do 70 mil na godzinę.

Meteorolodzy uznali, że nadchodzący wiatr, przekształci się w sztorm, który stwarza zagrożenie dla życia i niesie ryzyko spowodowania dużych szkód i strat materialnych i nadali mu imię Corrie.

Biuro wydało bursztynowe i żółte ostrzeżenia pogodowe przed silnym wiatrem w Szkocji i na północy Anglii.


Bursztynowe ostrzeżenie przed wiatrem zostało wydane dla północnej, środkowej i części Szkocji od godziny 17 w niedzielę do godziny 06:00 w poniedziałek.

Żółty alert pogodowy, którym objęta jest cała Szkocja i część Anglii będzie obowiązywać od godziny 15:00 w niedzielę do godziny 12:00 w poniedziałek.

Met Office ostrzega przed urazami i niebezpieczeństwem dla życia, które mogą spowodować latające odłamki, lub spadające dachówki z dachów, a także przewracane przez silny wiatr drzewa, oraz duże fale wzdłuż brzegów morskich.

Biuro meteorologiczne ostrzega też przed ewentualnymi opóźnieniami w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.


Istnieje też możliwość uszkodzenia budynków, takich za zerwanie dachów lub dachówek z dachów.

Należy się też przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu i innych usług, jak brak Internetu lub brak sygnału telefonii komórkowej.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwie osoby zamordowane w centrum Doncaster
 Czytaj następny artykuł:
Ważne: Od dziś nowe przepisy dla kierowców i pieszych w UK. Koniecznie się z nimi zapoznaj