Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Życie z Covid-19” brytyjski rząd opublikuje nową strategię zakończenia restrykcji

Według doniesień brytyjskich mediów Boris Johnson przygotowuje się do opublikowania nowej strategii szczegółowo opisującej, w jaki sposób Wielka Brytania będzie „żyć z Covid-19”.

Plan ma określić „nową normalność” w Wielkiej Brytanii bez lockdownów i masowych testów, które prawdopodobnie zostaną zniesione, mimo tego, że każdego dnia koronawirusem nadal będą się zarażać tysiące osób.


Ministrowie są coraz bardziej przekonani, że Covid staje się endemiczny, co oznacza, że ​​nadal krąży, ale jest mniej prawdopodobne, że spowoduje poważne choroby i śmierć.

Pomimo pojawienia się wysoce zaraźliwego wariantu Omikron, jest mało prawdopodobne, że ponownie zostaną wprowadzone surowe ograniczenia dotyczące codziennego życia.

Zamiast tego ma powstać strategia, która nakreśli, w jaki sposób zostanie zlikwidowany system szeroko zakrojonych testów w kraju.


Strategia obejmuje wycofanie testów przepływu bocznego dla wszystkich osób, z wyjątkiem najbardziej narażonych i zagrożonych.

Według brytyjskich mediów rząd chce też skrócić lub całkowicie zlikwidować izolacje dla osób zakażonych koronawirusem.

Kilku członków gabinetu, w tym kanclerz Rishi Sunak, udzieliło poparcia dla skrócenia czasu kwarantanny z obecnych siedmiu dni do pięciu, aby ograniczyć zakłócenia spowodowane nieobecnościami pracowników.

Niektórzy eksperci twierdzą, że Covid-19 powinien być wkrótce traktowany jak zwykłe przeziębienie, a ludzie powinni izolować się tylko wtedy, gdy będą mieli objawy.


Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson znajduje się pod coraz większą presją, ponieważ politycy Partii Konserwatywnej domagają się od niego, by wreszcie spełnił swoje obietnice i całkowicie zniósł covidowe restrykcje.

Wpływowi politycy z partii Johnsona chcą, aby zacząć traktować COVID-19 jak zwykłą chorobę i normalnie z nią żyć.

Mark Harper zagroził premierowi, że jeśli przedłuży obowiązujące do 26 stycznia ograniczenia, to spotka się z dużo większym buntem w partii, niż ten, który wybuchł w grudniu, kiedy premierowi sprzeciwiło się aż 100 polityków Partii Konserwatywnej.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Testy dla podróżnych mogą wkrótce zostać całkowicie zniesione w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Szkoły w UK będą mogły zakazać wstępu uczniom bez negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa?