Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szkoły w UK będą mogły zakazać wstępu uczniom bez negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa?

Minister Edukacji został wezwany, aby dać dyrektorom szkół możliwość odmowy wstępu dzieciom, których rodzice nie zgadzają się na wykonanie testu na obecność koronawirusa.

Takie uprawnienia miałyby na celu chronić wszystkie inne dzieci i nauczycieli oraz zapobiegać zamykaniu szkół z powodu absencji pracowników.


Dyrektor do spraw zdrowia publicznego w Birmingham, dr Justin Varney, poruszył tę kwestię bezpośrednio z ministrem edukacji Nadimem Zahawi.

Przemawiając na seminarium internetowym dla miejskich organizacji, powiedział, że rozmawiał z dyrektorami szkół, którzy poinformowali go o „naprawdę trudnych rozmowach”, jakie przeszli z rodzicami, którzy sprzeciwiają się testowania dzieci.

Niektórzy rodzice nie zgadzają się na testowanie dzieci, przez co dyrektorzy szkół znaleźli się w trudnej sytuacji.


Justin Varney poruszył tę kwestię w rozmowie z ministrem edukacji, sugerując Nadhimowi Zahawi, że Departament Edukacji „powinien upoważnić dyrektorów szkół i dać im prawo do odmowy wstępu dzieciom, które odmawiają testowania”

Minister edukacji Zahawi zapowiedział,  że taki plan zostanie rozpatrzony, jednak podkreślił, że mimo że zachęca wszystkich uczniów do robienia testów, to żadnemu dziecku nie należy odmawiać dostępu do edukacji.

-