Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Nowy, bardziej groźny, wariant koronawirusa został już wykryty w Izraelu

Nowy, bardziej groźny, wariant koronawirusa został już wykryty w Izraelu

Według najnowszych doniesień nowy wariant zidentyfikowany w Afryce Południowej został wykryty też w Izraelu.

The Jerusalem Post doniósł, że wariant ten został odkryty u jednej osoby, która wróciła do Izraela z Malawi w Afryce.

Podejrzewa się też, że dwie inne osoby mają ten wariant, ale jeszcze czekają na wyniki po przeprowadzeniu sekwencjonowania genetycznego, podała gazeta.


Według The Jerusalem Post, wszystkie trzy osoby są zaszczepione.

Wczoraj naukowcy ostrzegli o tym, że pojawił się nowy szczep koronawirusa z „niesamowicie wysoką” liczbą mutacji, który może wywołać infekcje na całym świecie.

W związku, z tym że w Botswanie zidentyfikowano nowy „najgorszy w historii” wariant koronawirusa, który sprawi, że szczepionki będą co najmniej o 40 procent mniej skuteczne, Wielka Brytania wprowadziła zakaz lotów z RPA i pięciu innych krajów.

W odpowiedzi na doniesienia o nowym wariancie minister zdrowia Sajid Javid ogłosił, że loty z RPA, Namibii, Lesotho, Botswany, Eswatini i Zimbabwe zostaną zawieszone od południa w piątek, a wszystkie sześć krajów zostanie dodanych do czerwonej listy podróży w poniedziałek.

Jak dotąd nie wykryto żadnych przypadków w Wielkiej Brytanii, ale każdy, kto wrócił z Republiki Południowej Afryki w ciągu ostatnich 10 dni, zostanie poproszony o wykonanie testu.


W tej chwili około 500 i 700 osób codziennie podróżuje do Wielkiej Brytanii z Republiki Południowej Afryki, ale liczba ta mogła wzrosnąć wraz z początkiem okresu świątecznego.

Za Wielką Bratnią podążyły też Włoch, Singapur i Czechy , które również zakazały podróży z RPA i innych krajów afrykańskich, po odkryciu nowego wariantu koronawirusa.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) spotyka się natomiast dzisiaj, aby ocenić nowy wariant koronawirusa B.1.1.529 w obliczu rosnącego globalnego niepokoju.

Spotkanie ekspertów odbędzie się w Genewie o godzinie 11:00, powiedział rzecznik WHO Christian Lindmeier.

Friday, 26 November 2021 10:14 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Czterech nastolatków aresztowanych za morderstwo 12-letniej dziewczynki w Liverpoolu
 Czytaj następny artykuł:
Liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii znów wzrasta