Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Jednorazowe plastikowe talerze i sztućce mogą zostać zakazane w Anglii

Jednorazowe plastikowe talerze i sztućce mogą zostać zakazane w Anglii

Artykuły jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, takie jak talerze, sztućce i kubki z polistyrenu, mogą zostać zakazane w Anglii, aby wyeliminować odpady z tworzyw sztucznych.

Brytyjski rząd rozpoczął publiczne konsultacje w ramach kontynuacji wojny z przedmiotami jednorazowego użytku.


Możliwe opcje obejmują zakaz stosowania plastiku w tych produktach oraz obowiązkowe etykietowanie na opakowaniu, aby pomóc konsumentom w prawidłowej ich utylizacji.

Rząd rozważa też nałożenie nowych opłat na produkty jednorazowego użytku, aby zakończyć „kulturę wyrzucania” i zachęcić konsumentów do wybierania zrównoważonych alternatyw.

Podczas 12-tygodniowych konsultacji społecznych, w których udział będą brać przedsiębiorstwa i konsumenci zostanie również zbadane, w jaki sposób ograniczyć inne produkty zanieczyszczające, takie jak wilgotne chusteczki, filtry tytoniowe i saszetki.

Szacuje się, że każdego roku w Anglii używa się 1,1 miliarda jednorazowych talerzy i 4,25 miliarda jednorazowych sztućców – z których większość to tworzywa sztuczne, ale tylko 10% jest poddawanych recyklingowi.


Minister środowiska George Eustice powiedział: „Coraz bardziej dostrzega się szkody, jakie tworzywa sztuczne wyrządzają naszemu środowisku, a w szczególności życiu morskiemu.

Chcemy ograniczyć użycie tworzyw sztucznych w opakowaniach i zakazać ich stosowania w przedmiotach związanych z zaśmiecaniem”.

„Już zakazaliśmy używania plastikowych słomek, mieszadełek i patyczków kosmetycznych, a teraz planujemy rozszerzyć zakaz na sztućce i patyczki do balonów, w których można użyć alternatywnych materiałów, takich jak drewno” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Protest przeciwko obostrzeniom w Rotterdamie. Padły strzały, siedem osób rannych
 Czytaj następny artykuł:
Tak tanio jeszcze nie było! Rusza Black Friday w Amazon