Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom NHS wzywa do natychmiastowego wprowadzenia obowiązku noszenia masek

NHS wzywa do natychmiastowego wprowadzenia obowiązku noszenia masek

„Plan B” walki z koronawirusem musi zostać natychmiast wprowadzony, aby zapobiec „wpadnięciu Wielkiej Brytanii w zimowy kryzys”, ostrzegł jeden z liderów NHS.

Matthew Taylor, dyrektor naczelny NHS Confederation, wezwał rząd do wdrożenia ograniczeń, w tym obowiązku noszenia masek i zalecania pracy w domu.


Jego uwagi pojawiły się, gdy w Wielkiej Brytanii odnotowano we wtorek 223 zgonów z powodu Covid-19 co jest największą liczbą od początku marca.

Natomiast w poniedziałek odnotowano 49 156 kolejnych zakażeń, co jest najwyższą liczbą nowych zakażeń od połowy lipca.

Taylor powiedział, że NHS przygotowuje się na „najtrudniejszą zimę w historii” i wezwał społeczeństwo do okazania dodatkowego wsparcia dla służby zdrowia poprzez „zachowanie się w sposób, który zapewni bezpieczeństwo sobie i innym”.


Dodał: „Nadszedł czas, aby rząd bezzwłocznie wprowadził w życie plan B swojej strategii, bez podjęcia działań grozi nam zimowy kryzys”.

„Ponadto liderzy ds. zdrowia muszą zrozumieć, co oznaczałby »Plan C«, gdyby środki te były niewystarczające. Rząd nie powinien czekać, aż infekcje Covid-19 gwałtownie wzrosną i presja na NHS wzrośnie, zanim zostanie uruchomiony alarm paniki” - stwierdził dyrektor naczelny NHS Confederation.

NHS Confederation jest organizacją członkowską, która zrzesza, wspiera i przemawia w imieniu całego systemu opieki zdrowotnej w Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

Chociaż Downing Street powiedziało, że „bardzo uważnie obserwuje” liczby, rzecznik premiera zastrzegł, że rząd „na razie nie planuje wprowadzenia planu B”.


W zeszłym miesiącu Boris Johnson przedstawił „Plan B” dotyczący dalszych ograniczeń – w tym obowiązku noszenia masek, wprowadzania paszportów szczepionkowych i zaleceń z pracy w domu – w przypadku gwałtownego wzrostu zachorowań.

Urzędnicy zasugerowali, że plan ten zostanie wprowadzony, jeśli liczba hospitalizacji zacznie osiągać 1000 dziennie – a Wielka Brytania zbliża się do tej liczby.

Wczoraj zarejestrowano kolejne 921 przyjęć do szpitali z powodu Covid-19 co powoduje, że wprowadzenie obowiązku noszenia masek staje się coraz bardziej realne.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nagroda Seniora roku? Jestem za młoda, twierdzi Królowa Elżbieta II odrzucając przywilej
 Czytaj następny artykuł:
Nowa mutacja koronawirusa AY.4.2, występująca w UK, jest jeszcze bardziej zaraźliwa niż Delta