Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Mieszkańcy UK w przyszłym roku stracą 676 funtów z powodu wzrostu cen

Mieszkańcy UK w przyszłym roku stracą 676 funtów z powodu wzrostu cen

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą w przyszłym roku stracić średnio 676 funtów z powodu rosnących kosztów paliwa i żywności.

Według analizy przygotowanej przez Partię Pracy przeciętny pracownik w Wielkiej Brytanii straci 13 funtów tygodniowo z powodu rosnących cen.

Minister finansów w gabinecie cieni Rachel Reeves powiedziała Mirror: „Wraz z rosnącymi zakłóceniami i rosnącymi cenami, miliony zostaną z mniejszą ilością pieniędzy w kieszeniach”.


Według ekspertów wiele biedniejszych rodzin będzie w tej zimy musiało wybrać między ogrzewaniem a jedzeniem, bo koszty życia zdecydowanie wzrosły.

Dodatkowo w październiku zakończył się też program wsparcia miejsc pracy Furlough, a także wycofano dodatek do Universal Credit w wysokości 20 funtów tygodniowo, który był przyznany dla biedniejszych rodzin.

Keir Starmer powiedział, że Partia Pracy chce całkowicie zlikwidować Universal Credit – ale gdyby teraz był na miejscu rządu, utrzymałby dodatek o 20 funtów do czasu naprawienia systemu, który jest  marnotrawstwem pieniędzy.

Monday, 11 October 2021 08:55
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Osoby, które zarażą się jednocześnie koronawirusem i grypą są dwa razy bardziej narażone na śmierć
 Czytaj następny artykuł:
1 na 6 osób w UK nie była w stanie kupić jedzenia z powodu pustych półek


Global Centre