Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Liczba zakażeń koronawirusem w UK spadła szósty dzień z rzędu

Liczba zakażeń koronawirusem w UK spadła szósty dzień z rzędu

Pomimo przewidywań, że liczba codziennych przypadków koronawirusa może przekroczyć 100 000 po zniesieniu ograniczeń, w Wielkiej Brytanii po raz szósty z rzędu odnotowano spadek zakażeń.

Wczoraj brytyjski rząd poinformował o 24 950 nowych przypadkach, jest to 38-procentowy spadek w stosunku do 39 950 ogłoszonych w ostatni poniedziałek, kiedy zostały złagodzone ograniczenia.


Liczby sugerują, że wirus jest w odwrocie we wszystkich regionach, w tym w obszarach wcześniej bardzo dotkniętych.

W skali kraju jest to pierwszy trwały spadek zakażeń koronawirusem, pomijając okresy, gdy były wprowadzone lockdowny.

Niecałe dwa tygodnie temu liczba codziennych przypadków wyniosła 54 674, przewidywano nawet, że dzienna liczba przypadków może przekroczyć 200 000.

Jednak całkowita liczba przypadków w ciągu ostatnich siedmiu dni spadła o ponad 20 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.


Eksperci wskazują, że przyczyną skoku liczby przypadków mógł być nie wariant delta, ale mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Wielu ekspertów uważa też, że w wyniku wprowadzenia szczepień i naturalnej infekcji wirus natrafił na mur ogólnokrajowej odporności.

Chociaż premier ostrzegł wczoraj, że pandemia jeszcze się nie skończyła i liczba przypadków  może wzrosnąć, niektórzy ministrowie są coraz bardziej przekonani, że po prostu zabrakło ludzi do zarażenia.

Inni wskazują, że wykonuje się mniej testów, dwa tygodnie temu testowano nawet 1,2 mln osób dziennie, podczas gdy wczoraj wykonano 790 tys. testów.


Spadek zakażeń nie przekłada się niestety na spadek przyjęć do szpitali, chociaż liczby te nie są tak duże, jak to obserwowano podczas drugiej fali epidemii.

23 lipca w szpitalach znajdowało się 5 238 osób chorych na Covid-19, z czego 715 podłączonych do respiratora. Tej doby do szpitali przyjęto 922 osoby chore na Covid-19.

Tuesday, 27 July 2021 11:59
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 100 zgonów z powodu Covid-19 w UK — po raz pierwszy od marca
 Czytaj następny artykuł:
Co z podróżami do Polski? Już niedługo następna aktualizacja list podróży