Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Heathrow wzywa brytyjski rząd do otwarcia granic dla w pełni zaszczepionych podróżnych z USA i UE

Heathrow wzywa brytyjski rząd do otwarcia granic dla w pełni zaszczepionych podróżnych z USA i UE

Lotnisko Heathrow wezwało rząd do ponownego otwarcia brytyjskich granic dla w pełni zaszczepionych podróżnych z UE i USA.

W związku z pandemią lotnisko już poniosło straty w wysokości prawie 3 miliardów funtów.


Według władz lotniska wymagania, kwarantanna i drogie testy przeciw Covid-19 utrudniają skuteczne ponowne wznowienie lotów i Wielka Brytania pozostaje w tyle za swoimi rywalami z UE.

Heathrow poinformowało, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 r. z lotniska skorzystało mniej niż cztery miliony osób.

Przed pandemią tyle osób korzystało z lotniska w ciągu 18 dni.

„Wielka Brytania traci na dochodach z turystyki i handlu z kluczowymi partnerami gospodarczymi, takimi jak UE i USA, ponieważ rząd nadal ogranicza podróżowanie pasażerom w pełni zaszczepionym poza Wielką Brytanią” – czytamy w oświadczeniu.


„Loty między UE a USA powróciły do prawie 50, procentowego poziomu sprzed pandemii, podczas gdy w Wielkiej Brytanii jest ciągle o 92% mniej lotów w porównaniu do stanu przed pandemią”.

Od 19 lipca w pełni zaszczepione osoby dorosłe i wszystkie dzieci nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie z krajów znajdujących się na bursztynowej liście.

Rząd Wielkiej Brytanii jednak poinformował, że zwolnienie z kwarantanny wczasowiczów powracających z krajów z kranów znajdujących się na bursztynowej liście będzie miało zastosowanie tylko do tych, którzy zostali zaszczepieni przez NHS.

„To musi być szczepionka podana za pośrednictwem NHS, więc musiałbyś otrzymać szczepionkę za pośrednictwem NHS, a nie w innym kraju” – powiedział oficjalny rzecznik premiera.

Monday, 26 July 2021 09:59
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Co z podróżami do Polski? Już niedługo następna aktualizacja list podróży
 Czytaj następny artykuł:
15-latka wciągnięta do morza i zgwałcona na plaży w Bournemouth