Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Od dziś poluzowanie restrykcji w Anglii. Zobacz co można robić

Od dziś poluzowanie restrykcji w Anglii. Zobacz co można robić

Od dziś (29 marca) w Anglii poluzowane zostaną kolejne restrykcje dotyczące dystansu społecznego.

Poluzowanie jest drugą fazą rządowego harmonogramu, którego celem jest  zniesienie wszystkich ograniczeń do 21 czerwca.

Od poniedziałku został zniesiony nakaz dotyczący pobytu w domu i wykonywania ćwiczeń tylko lokalnie.

Oznacza to, że mieszkańcy Anglii będą mogli podróżować po całym kraju spotkać ze znajomymi lub rodziną za zewnątrz.

Według planu premiera Wielkiej Brytanii od 29 marca na świeżym powietrzu mogą spotykać się większe grupy — w tym w prywatnych ogrodach — maksymalnie do sześciu osób z dowolnej liczby gospodarstw domowych lub grupa dowolnej wielkości z dwóch gospodarstw domowych.

Otwarte też zostaną korty tenisowe, pola golfowe i inne obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Wznowione zostaną zorganizowane sporty dla dorosłych i dzieci, w tym futbol amatorski.

Kolejne ograniczenia będą łagodzone stopniowo w całej Anglii, jednak przejście do każdego etapu będzie zależne od spełnienia następujących czynników.

Są to: planowane wykonywanie szczepień, dowody pokazujące, że szczepionka działa i zmniejsza się liczba hospitalizacji i zgonów osób zaszczepionych, brak nadmiernego obciążenia służby zdrowia, brak nowych wariantów koronawirusa.

Jeśli te warunki zostaną spełnione to 12 kwietnia:  wznowiony zostanie nieistotny handel detaliczny, usługi fryzjerskie, działalność salonów kosmetycznych, siłowni, ogródków piwnych, bibliotek, muzeów ogrodów zoologicznych i parów rozrywki.  Zostaną też otwarte usługi takie jak pola namiotowe i kempingowe, ale ludzie będą mogli mieszkać tylko z członkami gospodarstwa domowego.

Najwcześniej 17 maja: otwarte zostaną  puby, restauracje, kina, hotele, pensjonaty i zewnętrzne place zabaw dla dzieci,  kibice mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. Większość zasad dotyczących kontaktów społecznych na zewnątrz zostanie zniesionych.

Spotykanie się osób z różnych gospodarstw domowych będzie dozwolone w pomieszczeniach: do 30 osób będzie mogło uczestniczyć w weselach, pogrzebach, stypach, przyjęciach i chrzcinach.

Najwcześniej 21 czerwca: wszystkie prawne ograniczenia dysonansu społecznego mają zostać zniesione. Otwarte mają zostać też  pozostałe sektory gospodarki.

Premier powiedział, że jego plan działania poprowadzi wszystkich ostrożnie, ale konsekwentnie w kierunku odzyskania wolności.

Monday, 29 March 2021 07:42
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nadchodzi ocieplenie. Termometry w Wielkiej Brytanii wskażą nawet 24°C
 Czytaj następny artykuł:
Polski rząd nie testował Polaków przyjeżdżających z Wysp, bo bał się „fali hejtu”?