Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Szczepionki na koronawirusa trafią do szpitali w UK już w przyszłym tygodniu

Szczepionki na koronawirusa trafią do szpitali w UK już w przyszłym tygodniu

Brytyjskie media donoszą, że w przyszłym tygodniu do londyńskich szpitali mają trafić szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Szczepionki mają już 2 listopada trafić do brytyjskich szpitali, a media twierdziły, że jako pierwsi zaszczepieni zostaną medycy opiekujący się zakażonymi koronawirusem.

Jednak minister zdrowia Matt Hancock, rozwiał nadzieje i powiedział, że szczepionka nie będzie podana przed Bożym Narodzeniem.


Mowa o wyprodukowanej przez firmę farmaceutyczną AstraZeneca szczepionce, która wciąż jest jeszcze na etapie końcowych testów klinicznych.

Szczepionka trafi do szpitali, aby być w gotowości, bo brytyjskie służby medyczne chcą mieć pewność, że w przypadku gdy wszystko pójdzie idealnie i lek otrzyma zielone światło, to pierwsze partie szczepionki będą od razu dostępne dla personelu szpitali zakaźnych.

Jak informuje Mirror, to właśnie z tego powodu zdecydowano się na rozpoczęcie transportu partii szczepionek do Londynu. Wszystko będzie się odbywać pod ścisłym nadzorem policji.

Do tej pory AstraZeneca wyprodukowała kilka prototypów szczepionki, wciąż trwają próby i żadna pojedyncza szczepionka nie została jeszcze uznana za skuteczną i bezpieczną do masowego stosowania.

Mimo wszystko podejmowane są ogromne wysiłki, aby szpitale w stolicy miały już szczepionkę, zanim zostanie uznana za działającą i bezpieczną.


Gdy tylko zostanie zapalone zielone świtało, tysiące pracowników pierwszej linii będzie mogło natychmiast zostać zaszczepionych.

W oświadczeniu ministerstwo zdrowia poinformowało "Szczepionka na koronawirusa zostanie wdrożona tylko w wypadku, gdy uzyskamy pewność jej skuteczności oraz bezpieczeństwa, które stwierdzi niezależny organ".

Jednocześnie profesor Andrew Pollard z Oxfordu, który kierował zespołem pracującym nad z jednym z prototypów szczepionki, przekonuje, że nawet jeśli szczepionki okażą się skuteczne, to obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią będzie trzeba utrzymać co najmniej do lata przyszłego roku.

Profesor Andrew Pollard uważa również, że badania kontrolne szczepionek sprawdzonych w testach klinicznych potrwają jeszcze tygodniami.

Monday, 26 October 2020 11:16
 


Czytaj poprzedni artykuł:
4 poziom lockdownu w Anglii — może oznaczać zamknięcie szkół
 Czytaj następny artykuł:
Black Friday będzie trwać w tym roku cały miesiąc


Global Centre