Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

20-minutowy test na COVID-19 dla wszystkich mieszkańców Anglii

Brytyjski rząd przygotowuje się do masowego przetestowania na Covid-19 mieszkańców Anglii - podaje Sky News.

W Manchesterze rozpoczęto pilotażowy program testów, który jest częścią inicjatywy, na którą rząd przeznaczył 500 milionów funtów.

Wybrane losowo osoby, bez względu na to, czy wykazują symptomy, czy nie, zostaną kilkukrotnie przetestowane za pomocą 20-minutowego testu ustalającego skład chemiczny śliny.


Podobne działania podjęte zostaną w innych regionach, a docelowo regularnymi badaniami objęci mają zostać wszyscy mieszkańcy Anglii.

Jak twierdzą eksperci, jeśli ta metoda monitorowania zakażeń okaże się skuteczna, może ona zastąpić konieczność utrzymywanie społecznego dystansu, zanim powstanie szczepionka na Covid-19.

Będzie to miało pozytywny wpływ na ożywienie gospodarki.

Test ma być tylko dla mieszkańców Anglii, bo decyzje dotyczące strategii w walce z koronawirusem, testów i potencjalnych szczepień pozostają w gestii regionalnych władz. Walia, Irlandia Północna i Szkocja kierują się własnymi zaleceniami.

Informacje na temat tej inicjatywy zostały jednak przyćmione doniesieniami o problemach z testami wykonywanymi rutynowo.


Jak podają media, w regionach gdzie panuje niski poziom zakażeń koronawirusem, są one wydzielane, tak by starczyło ich w miejscach objętych lokalnymi lockdownami.

W praktyce oznacza to, że mieszkańcy Londynu gdzie jest teraz niewiele zakażeń, są kierowani do punktów testujących oddalonych nawet o 150 km od stolicy.

Odnotowano nawet przypadki skierowania londyńczyków na test na wyspie Wright położonej u brzegów południowej Anglii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Costa zapowiada zwolnienie 1650 pracowników z powodu kryzysu związanego z koronawirusem
 Czytaj następny artykuł:
Ciężarna Polka nie została wpuszczona na pokład Ryanaira. Nie zdążyła na pogrzeb ojca


// //