Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Ciężarna Polka nie została wpuszczona na pokład Ryanaira. Nie zdążyła na pogrzeb ojca

Ciężarna Polka nie została wpuszczona na pokład Ryanaira. Nie zdążyła na pogrzeb ojca

39-letnia Polka będąca w 32 tygodniu ciąży nie została wpuszczona na pokład samolotu linii Ryanair, lecącego z Wielkiej Brytanii do Polski.

Kobieta chciała polecieć do kraju, żeby pożegnać swojego zmarłego ojca. W pośpiechu zapomniała jednak zaświadczenia lekarskiego wypełnionego przez lekarza lub położną. W efekcie na pogrzeb nie dotarła.


Kobieta miała lecieć do Polski 7 sierpnia, jednak dopiero teraz sprawa została nagłośniona przez media.

39-letnia Polka, od lat mieszkająca w Wielkiej Brytanii, nie miała szczęścia, bo problemy z lotem zaczęły się już wcześniej.

Gdy tylko dowiedziała się o śmierci ojca, kupiła bilety dla siebie, swojego męża i ich małego syna z wylotem jeszcze tego samego dnia. Kosztowały łącznie 587 funtów, a lot z Bristolu do Rzeszowa miał się odbyć tego samego dnia po południu.

Wszystko działo się w pośpiechu i kobieta nie zauważyła, że skorzystała z profilu, który założyła, zanim została mężatką. Na bilecie więc znalazło się jej panieńskie nazwisko.


Nie mogąc dodzwonić się do obsługi klienta w Ryanair, postanowiła kupić kolejny bilet, tym razem już na aktualne nazwisko - czytamy w serwisie Bristol Live.

Oznaczało to wydatek kolejnych 129,99 funtów. 39-latka wydała na bilety łącznie kilkaset funtów. Jednak nie została wpuszczona do samolotu, bo nie miała dokumentu pozwalającego kobietom w zaawansowanej ciąży na lot.

„Zaświadczenie powinno być wystawione na nie wcześniej niż dwa tygodnie przed planowanym wylotem i okazane przy odprawie paszportowo-bagażowej lub na bramce przed wejściem na pokład" - informuje linia lotnicza w regulaminie.

Thursday, 03 September 2020 11:44
 


Czytaj poprzedni artykuł:
20-minutowy test na COVID-19 dla wszystkich mieszkańców Anglii
 Czytaj następny artykuł:
Protesty Extinction Rebellion w Londynie. Policja zatrzymała co najmniej 90 osób