Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Konsekwencje brexitu dla polskiej gospodarki. Izba Skarbowa przygotowała poradnik dla przedsiębiorców

Konsekwencje brexitu dla polskiej gospodarki. Izba Skarbowa przygotowała poradnik dla przedsiębiorców

Skarbowa chce pomóc przedsiębiorcom przygotować się do ewentualnego brexitu, dlatego wydała specjalny poradnik.

Znajdziemy tam informacje jakie formalności będą musieli spełnić przedsiębiorcy, którzy prowadzą interesy z Wielką Brytania. Będzie to m.in konieczność zarejestrowania się w systemie e-klient, która umożliwia złożenie deklaracji celnych.

- O ile ci przedsiębiorcy, którzy już dzisiaj handlują z państwami spoza Unii Europejskiej wiedzą jak to przebiega, są zarejestrowani, mają doświadczenie w składaniu deklaracji, zeznań, o tyle ci przedsiębiorcy, którzy tego nie robili, dla nich będzie to nowość - powiedziała Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.


- Dlatego my też sugerujemy skorzystać z takich doświadczonych podmiotów, jak np. chociażby agencje celne, które pomagają od momentu zarejestrowania, przez całą procedurę składania dokumentacji, związanej z daną transakcją – dodała.

Przedsiębiorcom nie zostało wiele czasu, bo jeśli dojdzie do tzw. twardego brexitu trzeba to będzie złożyć odpowiednie deklaracje do 30 marca, na kiedy to planowane jest wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

Monday, 04 March 2019 08:08
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Jutro będzie Pancake Day
 Czytaj następny artykuł:
Polacy mieszkający w UK po brexicie stracą część świadczeń zdrowotnych w EU


Global Centre