Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Na ulice Birmingham powrócą fotoradary

Specjalne kamery monitorujące średnią prędkość mogą już wkrótce pojawić się na ulicach Birmingham. Stanie się to dwa lata po tym, jak władze miasta zrezygnowały z poprzednich fotoradarów ze względu na cięcia kosztów.

Władze Birmingham i Solihull negocjują nowy kontrakt na instalację kamer pomiaru prędkości, które mają zostać umieszczone w punktach, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków. Przedsięwzięcie warte jest 1 mln funtów i zostanie sfinansowane przez urzędy miast, West Midlands Police i West Midlands Road Safety Partnership. Umowa zostanie najprawdopodobniej podpisana w październiku, a kamery zaczną pojawiać się w kwietniu.

W odróżnieniu do poprzednich fotoradarów, nowe będą mierzyły średnią prędkość i monitorowały dane auto na dłuższym odcinku drogi, który powinien wynosić minimum 200 metrów - pisze Birmingham Mail.

Urządzenia zostaną zamontowane w siedmiu miejscach w Birmingham i trzech w Solihull. Pod rozwagę brane są Hagley Road, w pobliżu Harborne; Newtown Row; Bristol Road w Edgbaston; New John Street w Newtown i Coventry Road w pobliżu Swan Island w Yardley.

Władze mają nadzieję, że kamery przyczynią się do zmniejszenia liczby wypadków i sprawią, że kolizje drogowe będą mniej poważne.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Studiujący w Londynie Brytyjczyk dojeżdża na zajęcia z Gdańska, by zaoszczędzić pieniądze
 Czytaj następny artykuł:
Źle ustawisz kosz na śmieci, twoje odpadki mogą nie zostać odebrane