Wiadomości
Imigranci mogą bić swoje dzieci, bo to wynika z różnic kulturowych – twierdzi sędzia
Sędzia Sądu Najwyższego powiedziała wczoraj, że bicie dzieci przez imigrantów powinno być dozwolone, bo wynika to z różnic kulturowych.

Opinia wyrażona przez sędzinę Pauffley, sugerująca by policja i służby socjalne pozwalały imigrantom na więcej, spotkała się z ogromnym oburzeniem ze strony organizacji zajmujących się prawami dzieci - donosi The Telegraph.
Sędzia wyraziła swoje zdanie po tym, jak hinduski ojciec zaskarżył wynik procesu, w którym był oskarżony o bicie swojej żony i 7-letniego syna. Chłopiec, którego tożsamości nie ujawniono, powiedział podczas procesu, że ojciec uderzał go paskiem po plecach i nogach. Mężczyzna zaprzeczył, że traktował dziecko w ten sposób. Przyznał jedynie, że zdarzało mu się dać klapsa, w ramach zdyscyplinowania.
Podczas ogłaszania wyroku Pauffley powiedziała, że w nie wierzy, iż w tym przypadku traktowanie rodziny przez oskarżonego wypełniało definicję przemocy fizycznej. Jego zdaniem wszystko należy tłumaczyć kontekstem kulturowym, bo w wielu społecznościach, które zamieszkują Wielką Brytanię, dzieci są bite w ramach kary za złe zachowanie, co bulwersuje osoby zajmujące się ochroną praw nieletnich.
Zgodnie z przepisami Children Act 2004 nielegalnym jest bicie, które powoduje siniaki, opuchnięcia lub rany. Oskarżonym o to rodzicom grozi nawet 5 lat więzienia.
środa, 10 czerwca 2015 08:03
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania alarmuje: osoby odchodzące na emeryturę w 2050 roku będą…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla 35 milionów pracowników – H…
Piękna nadmorska wioska w Wielkiej Brytanii z 24-kilometrową plażą i naj…
Tysiące rodzin w UK otrzyma bony o wartości 180 GBP do supermarketów
Wielka Brytania wprowadza zakaz podróży do 31 krajów – pełna lista zakaz…
Ryanair rezygnuje z papierowych kart pokładowych – co musisz wiedzieć o …
Czynsz w Wielkiej Brytanii wzrósł o 221 GBP miesięcznie w trzy lata – co…