Wiadomości
Upiekli łabędzia na grillu
Do przestępstwa doszło w pobliżu zamku w Windsorze.
Tym razem brytyjskie media są powściągliwe we wskazywaniu winnych. W przeszłości wielokrotnie dawano do zrozumienia, że sprawcami polowań na łabędzie byli obcokrajowcy, którzy nie znali lokalnych zwyczajów. Często wskazywano palcem na przybyszów z Europy Wschodniej. Zdarza się bowiem, że przyzwyczajeni do kontynentalnej tradycji łowili ryby, w tym ozdobnego karpia, i jedli je, zamiast wrzucać z powrotem do wody. Tego wymaga brytyjskie brawo.
Dla przypomnienia warto dodać , że królowa Elżbieta II jest nie tylko wyłączną właścicielką łabędzi, ale także morskiego dna na obszarze brytyjskich wód terytorialnych. Tego nie da się okraść, a firmy które stawiają blisko brzegu turbiny wiatrowe, muszą płacić miłościwie panującej słoną dzierżawę.
Bogdan Frymorgen
Źródło: rmf24.pl
Data utworzenia: czwartek, 22 sierpnia 2013 10:18
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Wreszcie spokój na ulicach Wolverhampton | Czytaj następny artykuł: Nowe miejsca pracy w Liniach Lotniczych Monarch |
Gorące Tematy

Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii: Zrównanie stawek zostaje odsunięte …

Bezrobocie młodych w Wielkiej Brytanii najwyższe od dekady. Rząd pod pre…

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada do 3 proc. Czy Bank Anglii obniży sto…

HMRC kontroluje tysiące rodzin. Rekordowa liczba dochodzeń w sprawie pod…

Rekordowa nadwyżka w Wielkiej Brytanii, a wielu mieszkańców wciąż odczuw…

Wielka Brytania zmieni sposób liczenia ubóstwa dzieci. Liczby mogą spaść…

Wielka Brytania: Ognisko odry w Londynie nie wygasa. Liczba zakażeń rośn…