Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Policja zamyka sklep w Erdington. Był źródłem problemów mieszkańców

Fot:WMP
Policja w West Midlands uzyskała nakaz zamknięcia sklepu będącego źródłem problemów dla społeczności w Erdington.

Decyzja ta jest wynikiem współpracy z lokalnymi władzami i innymi partnerami, mającej na celu poprawę sytuacji w okolicy.


Nakaz zamknięcia dotyczy sklepu International Superstore, znajdującego się przy High Street w Erdington.

Decyzja o jego zamknięciu została podjęta po serii incydentów, które miały miejsce w ostatnim czasie, w tym po zamieszkach w maju, które wywołały liczne protesty i skargi mieszkańców.

Policja, w odpowiedzi na liczne skargi i obawy mieszkańców, współpracowała z lokalnymi władzami oraz Trading Standards, aby podjąć odpowiednie kroki.

Nakaz zamknięcia został przyznany przez Sąd Magistracki w Birmingham 4 lipca.


Sierżant Fran Clark z zespołu sąsiedzkiego powiedziała: „Ta nieruchomość była źródłem znacznego niepokoju dla wielu mieszkańców Erdington. Otrzymaliśmy liczne skargi dotyczące ataku, który miał miejsce w maju. Nasze śledztwo w sprawie zamieszek oraz napaści na tle rasowym jest w toku, a sześć osób, które zostały aresztowane, pozostaje na wolności za kaucją, podczas gdy kontynuujemy zbieranie dowodów”.

Nakaz zamknięcia na jeden miesiąc został przyznany przez sąd, co, jak mają nadzieję władze, przyczyni się do znacznego złagodzenia napięć i zapewni społeczności, że problemy wynikające z działalności sklepu zostaną rozwiązane.

Policja zachęca mieszkańców do zgłaszania przypadków antyspołecznego zachowania za pośrednictwem czatu na żywo na stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer 101. Alternatywnie można skontaktować się z Crimestoppers pod numerem 0800 555111.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Ważne: Asda, Tesco i Sainsbury’s pilnie proszą o zwrot produktów. „Nie jedz ich”