Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

23 ofiary współczesnego niewolnictwa odkryte przez policję w Birmingham

Fot: West Midlands Police
W Birmingham policja przeprowadziła operację, w wyniku której odkryto 23 mężczyzn, podejrzanych o bycie ofiarami współczesnego niewolnictwa.

Zdarzenie to miało miejsce 7 grudnia, kiedy to policja West Midlands przeprowadziła nalot na trzy obiekty w Small Heath, po otrzymaniu informacji od społeczeństwa.


Funkcjonariusze z Birmingham Exploitation Team, wspierani przez Anti-Slavery Network, Czerwony Krzyż, Imigrację oraz Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA), przeprowadzili naloty na trzy obiekty w Green Lane, Small Heath.

Naloty zostały przeprowadzone po otrzymaniu informacji o potencjalnym wykorzystywaniu pracowników i współczesnym niewolnictwie w tych miejscach.

Policjanci znaleźli mężczyzn pracujących w bardzo złych warunkach. Podczas przeszukania obiektów zidentyfikowano szereg poważnych zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa, takich jak liczne przewody elektryczne znajdujące się w pobliżu rur wodnych, wyjścia ewakuacyjne zablokowane przez pudełka i wózki, oraz brak stosowania odpowiedniego sprzętu ochronnego.


Mężczyźni w wieku od 18 do 43 lat otrzymali żywność, napoje, ubrania i zestawy higieniczne od Czerwonego Krzyża. Wszyscy zostali zabezpieczeni i będą otrzymywać wsparcie od policji i partnerów.

Właściciel obiektów zostanie pociągnięty do odpowiedzialności w odpowiednim czasie i może zostać obciążony grzywną w wysokości tysięcy funtów.

Inspektor Sharon Revitt z Birmingham Exploitation Team powiedziała: „Współczesne niewolnictwo może być bardzo ukrytym przestępstwem, a często ludzie sprowadzeni do kraju czują, że nie mają dokąd się zwrócić po pomoc. Praca nie kończy się tutaj. To śledztwo jest w toku, a my podejmiemy działania przeciwko tym, którzy wykorzystują ludzi i popełniają te przestępstwa. Upewnimy się również, że ci mężczyźni nadal otrzymają potrzebną pomoc i wsparcie”.


Policja współpracuje z West Midlands Anti-Slavery Network, która oferuje dalsze wsparcie ofiarom.

Każdy, kto podejrzewa, że w ich społeczności dochodzi do przestępstw związanych z niewolnictwem lub handlem ludźmi, jest zachęcany do kontaktu z infolinią Modern Slavery Helpline pod numerem 0800 0121 700, odwiedzenia strony internetowej www.modernslaveryhelpline.org lub kontaktu z policją West Midlands pod numerem 101.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Oprocentowanie 2-letnich kredytów hipotecznych poniżej 6% po raz pierwszy od miesięcy – pełna lista banków obniżających stawki
 Czytaj następny artykuł:
Sztorm Elin nadciąga nad Wielką Brytanię: Silne wiatry i ulewne deszcze w wielu regionach