Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy Birmingham obawiają się wzrostu przestępczości i podatków po ogłoszeniu przez miasto „bankructwa”

Birmingham City Council, rada miejska Birmingham, ogłosiła się praktycznie bankrutem, co skutkowało wstrzymaniem wszelkich wydatków niezwiązanych z podstawowymi usługami.

Jedna z największych jednostek samorządowych w Wielkiej Brytanii, ogłosiła de facto bankructwo po tym, jak została obciążona rachunkiem w wysokości 760 mln funtów związanym z wyrównaniem wynagrodzeń.


Rada miejska poinformowała, że wydała tzw. zawiadomienie sekcji 114, które potwierdza, że wszelkie nowe wydatki, z wyjątkiem tych związanych z ochroną osób narażonych na ryzyko i usługami ustawowymi, muszą zostać natychmiast wstrzymane.

Decyzja ta wywołała niepokój wśród mieszkańców i przedsiębiorców, którzy z niecierpliwością oczekują informacji na temat potencjalnych konsekwencji – podaje BBC.

Nathan Dennis, założyciel organizacji charytatywnej First Class Foundation, która oferuje wsparcie młodzieży poprzez mentoring, wyraził obawy dotyczące potencjalnego wzrostu przestępczości, zwłaszcza jeśli zostaną wprowadzone cięcia w usługach dla młodzieży.


Dennis wspomniał o cięciach oszczędnościowych z 2010 roku, kiedy to zamknięto około 18 klubów młodzieżowych w mieście.

„Po zamknięciu tych klubów zaobserwowaliśmy wzrost przestępczości, przemocy i zachowań antyspołecznych” - powiedział.

Dennis był zszokowany, gdy dowiedział się o zobowiązaniach Birmingham City Council w wysokości 760 mln funtów, które są jednym z głównych powodów obecnych problemów finansowych miasta.

Podkreślił potrzebę tworzenia bezpiecznych miejsc dla młodzieży, gdzie mogliby spędzać czas poza szkołą, angażując się w pozytywne działania pod okiem mentorów i pracowników młodzieżowych.


Chociaż rada miasta musi nadal utrzymywać swoje podstawowe usługi, takie jak edukacja i opieka społeczna, już wstrzymała wydatki na cele inne niż podstawowe i nie zobowiązuje się do finansowania nowych projektów.

Andy Davies, właściciel kawiarni Spitfire Cafe, obawia się potencjalnego wzrostu stawek podatków dla przedsiębiorców. „Obawiam się, że podatki lokalne również wzrosną” - dodał.

Zobacz też:


John Kirby, emerytowany kierowca ciężarówki, skrytykował radę miasta za marnotrawienie publicznych pieniędzy – czytamy w portalu BBC.

Wskazał na wydatki związane z organizacją Commonwealth Games w Perry Barr oraz kosztowne decyzje dotyczące infrastruktury, takie jak burzenie wiaduktu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Płatności gotówką w Wielkiej Brytanii wzrosły po raz pierwszy od 10 lat
 Czytaj następny artykuł:
Awaryjne lądowanie samolotu w UK. Pasażerowie poproszeni o zdjęcie butów i przyjęcie pozycji awaryjnej