Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dwóch nastolatków dźgniętych nożem w centrum Birmingham

Policja wszczęła śledztwo w sprawie podwójnego napadu w centrum Birmingham, który prawdopodobnie miał związek z próbą rabunku.

Dziś, 17 listopada, przed kinem Odeon na New Street, kilka metrów od straganów na niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym w Birmingham zostało dźgniętych nożem dwóch nastolatków – podaje Birmingham Live.


West Midlands Police początkowo poinformowała, że​​ nastolatkowie, obaj w wieku 17 lat, zostali „poważnie ranni” po ugodzeniu nożem około 8:30 rano.

Jednak dziś po południu funkcjonariusze potwierdzili, że ich obrażenia nie zagrażają życiu. Pozostają w szpitalu, ale ich stan jest stabilny.

Policja odgrodziła dwa obszary w centrum miasta, jednym kordonem biegnącym między straganami na jarmarku świątecznym. Kordony został już usunięty.

Rzecznik West Midlands Police powiedział dzisiejszego popołudnia: „Detektywi prowadzą dochodzenie po tym, jak dwóch nastolatków zostało dźgniętych nożem w centrum Birmingham dziś rano, 17 listopada”.


„Młodzi ludzie pozostają w szpitalu, ich stan jest stabilny, a ich obrażenia nie są uważane za zagrażające życiu”.

„Obecnie uważamy, że zostali zaatakowani podczas próby rabunku”.

„Przeszukujemy nagrania z kamer CCTV i rozmawiamy ze świadkami. Prosimy każdego, kto coś widział i jeszcze z nami nie rozmawiał, o kontakt”.


Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rachunki za energię w UK wzrosną do 3000 funtów rocznie od kwietnia
 Czytaj następny artykuł:
Nowy dodatek w wysokości 900 GBP. Rząd ogłosił kolejną dotację z tytułu kosztów utrzymania w UK