Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Policjant zaatakowany podczas flash mobu z udziałem 1500 osób w Birmingham

Policja aresztowała kilka osób po wybuchu chaosu, gdy duża grupa młodzieży zebrała się w centrum Birmingham na imprezie zorganizowanej za pomocą mediów społecznościowych.

Około 1500 osób nagle się pojawiło i chodziło po Stephenson Place i okolicznych ulicach we wtorek po południu, 9 sierpnia.


Podczas zajścia doszło do wielu antyspołecznych zachowań, a trzy osoby zostały zatrzymane przez policję.

Dwóch zatrzymano pod zarzutem spowodowania naruszenia porządku publicznego i napadu na funkcjonariusza, który doznał drobnych obrażeń.

Wydano nakaz zgromadzeń i do godziny 18:00 tłum się rozszedł.

Rzecznik policji powiedział: „Duża liczba osób zgromadziła się w centrum Birmingham na imprezie zorganizowanej za pośrednictwem mediów społecznościowych. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń o zachowaniach antyspołecznych, więc wprowadzono nakaz rozproszenia, który dał nam możliwość do dalszego działania w stosunku do tej grupy ludzi”.


„Mieliśmy funkcjonariuszy w okolicy, którzy rozmawiali z tymi, którzy zebrali się w różnych miejscach w centrum miasta, i trzy osoby zostały aresztowane. Dwie zostały zatrzymane za spowodowanie uciążliwości publicznych i napaść na funkcjonariusza, który doznał drobnych obrażeń”.

„O godzinie 18:00 zdecydowana większość zebranych rozeszła się, ale utrzymaliśmy obecność w centrum miasta w widocznym miejscu”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Fala upałów w UK: od dziś obowiązuje czterodniowe ostrzeżenie o ekstremalnym upale
 Czytaj następny artykuł:
Nowy wirus rozprzestrzenia się w Chinach. Już 35 osób zaraziło się wirusem Langya