Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wiele rodzin otrzyma dodatek 150 GBP do Council Tax w UK dopiero we wrześniu

Gospodarstwa domowe mogą być zmuszone czekać do września, aby otrzymać dodatek w wysokości 150 funtów na podatek lokalny, co jest ciosem dla rodzin zmagających się z problemami.

Rady samorządowe zaczęły wypłacać 150 funtów dodatku w kwietniu, ale to, czy ktoś otrzymał już swoje pieniądze, czy nie, jest wielką loterią kodów pocztowych.

Władze lokalne mają czas do 30 września na wypłacenie pieniędzy, co oznacza, że wiele ​​rodzin z Wielkiej Brytanii będzie musiało czekać kolejne cztery miesiące.


Brytyjski rząd ogłosił środki mające na celu ochronę milionów gospodarstw domowych przed rosnącymi kosztami energii.

Środki te obejmują rabat w wysokości 150 funtów na podatek komunalny Council Tax.

Minister finansów Rishi Sunak początkowo powiedział, że ludzie otrzymają gotówkę w kwietniu. Jednak później rząd ogłosił, że rady miejskie mają czas do września.

Teraz 20 milionów gospodarstw domowych uprawnionych do otrzymania gotówki stoi w obliczu loterii kodów pocztowych, ponieważ niektóre rady odpowiedzialne za dokonywanie płatności ostrzegają przed opóźnieniami.

Wiele gospodarstw domowych, które płacą za pomocą polecenia zapłaty, już zaczęło otrzymywać płatność w wysokości 150 funtów.


Jednak niektóre władze lokalne mają problemy techniczne z wypłacaniem tych środków, ponieważ oprogramowanie do rabatów nie jest dostarczane przez rząd, więc każda rada musi zdecydować, jakiego schematu płatności i jakiego oprogramowania użyć.

Harrow Council 16 maja przeprosił za opóźnienie w wypłacie dodatku: „Z powodu błędu technicznego przepraszamy za opóźnienie w wypłacie uprawnionym podatnikom”.

„Teraz testujemy oprogramowanie, które pozwoli nam jak najszybciej zapłacić rabat za energię w wysokości 150 GBP”.

Zobacz też:


Birmingham Council natomiast poinformował, że „pierwsze płatności zostały dokonane 13 maja 2022 r. Będziemy kontynuować przetwarzanie płatności w nadchodzących tygodniach, zaczynając od kwalifikujących się gospodarstw domowych korzystających z Direct Debit, a następnie płatników niekorzystających z Direct Debit, którzy wypełnili wniosek. Po dokonaniu płatności na wyciągu bankowym będzie widoczne 150 funtów otrzymane od B’ham City Council”.

Rada miasta Birmingham poinformowała, że jej celem jest jak najszybsze dokonywanie płatności, jednak zastrzegła, że Rada wyznaczyła termin, aby wszystkie płatności zostały dokonane do 30 września 2022 r.


Rada prosi też ludzi, aby nie dzwonili do nich ani nie wysyłali e-maili w sprawie rabatu, ponieważ nie są w stanie każdemu odpowiadać.

Samorządy dokonują płatności automatycznie, osoby, które płacą podatek lokalny za pomocą Direct Debit, mają otrzymać płatność w wysokości 150 GBP na swoje konto bankowe.

Gospodarstwa domowe, które nie płacą podatku lokalnego za pomocą Direct Debit, mogą korzystać ze strony internetowej dotyczącej zatwierdzania dotacji, gdzie mogą wprowadzić swoje dane bankowe, numer referencyjny rachunku na Council Tax oraz numer referencyjny nieruchomości.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Birmingham Council rozpoczął wypłacenie dodatku 150 funtów
 Czytaj następny artykuł:
Bank Anglii ostrzega przed „apokaliptycznym” wzrostem cen żywności