Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Pobłażliwe” wyroki dla zabójców 6-letniego Arthura mogą zostać zwiększone

Wyroki więzienia wydane parze, która zabiła sześcioletniego Arthura Labinjo-Hughesa, mają zostać zweryfikowane w celu „określenia, czy były zbyt niskie”.

Rzecznik Biura Prokuratora Generalnego (AGO) potwierdził, że wyroki wydane Emmie Tustin za morderstwo i Thomasowi Hughesowi za zabójstwo zostały skierowane „do zweryfikowania w celu ustalenia, czy były zbyt niskie”.


AGO ma, 28 dni od daty wyroku na rozpatrzenie sprawy, ocenę, czy wyroki nie były zbyt pobłażliwe i podjęcie decyzji o skierowaniu wyroku do Sądu Apelacyjnego, który może zwiększyć karę.

32-letnia Emma Tustin została skazana w sądzie koronnym w Coventry na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego najszybciej za 29 lat.

Macocha wczoraj została uznana za winną zamordowania sześcioletniego syna swojego partnera.

32-letnia Emma Tustin brutalnie potrząsała i wielokrotnie uderzała głową chłopca o ścianę, że doznał uszkodzenia mózgu niemożliwego do przeżycia.


Jej partner i ojciec Artura, 29-letni Thomas Hughes, został skazany na 21 lat więzienia za zabójstwo.

Wcześniej mężczyzna został uznany za winnego zabójstwa w sądzie koronnym w Coventry po zachęcaniu do zabicia własnego syna.

Sędzia powiedział, że kampania okrutnych nadużyć pary wobec bezbronnego chłopca była bez wątpienia jedną z najbardziej niepokojących spraw, z jakimi miał do czynienia.

Zobacz też: Macocha i ojciec skazani za zabójstwo 6-letniego chłopca w Solihull

Sędzia Mark Wall QC powiedział parze: „To okrutne i nieludzkie traktowanie Artura było przez was świadomą decyzją, by odrzucić jego wołanie o pomoc i traktować to jako niegrzeczność”.

Tustin dokonała śmiertelnego ataku na chłopca, gdy Arthur był pod jej wyłączną opieką w jej domu przy Cranmore Road w Solihull.


Kobieta gwałtownie nim potrząsała i wielokrotnie uderzała jego głową, prawdopodobnie o ścianę w korytarzu.

Potem zrobiła mu zdjęcie, gdy leżał umierający w jej korytarzu i wysłała je jego ojcu, 29-letniemu Thomasowi Hughesowi.

Zajęło jej 12 minut, by zadzwonić pod numer 999, mimo że wcześniej dzwoniła do Hughesa.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson zgłoszony na policję za złamanie zasad lockdownu w zeszłym roku
 Czytaj następny artykuł:
Pilne: Wielka Brytania wprowadza dodatkowe testy dla podróżnych